Siirt Belediyesinden kermes

SİİRT (AA) - Siirt Belediyesince açılan ücretsiz beceri kurslarında öğrendikleri bilgilerle hediyelik eşyalar üreten ev kadınları, bu ürünleri satmak için kermes düzenledi. Siirt Belediyesi Kadın Merkezindeki kursiyerler, açtıkları stantlarla...

Siirt Belediyesinden kermes

SİİRT (AA) - Siirt Belediyesince açılan ücretsiz beceri kurslarında öğrendikleri bilgilerle hediyelik eşyalar üreten ev kadınları, bu ürünleri satmak için kermes düzenledi.

Siirt Belediyesi Kadın Merkezindeki kursiyerler, açtıkları stantlarla ev yemekleri, takı tasarım, çeyizlik gibi eşyaları satışa sundu.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde açılan kurslara katılan kadınların el emeği göz nuru olan ürünlerinin sergileyeceği kermesin açılışını Vali Ali Fuat Atik ve Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın tarafından yapıldı.

Kermese vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Kurslarda elde edilen ürünleri halkın beğenisine sunduklarını ifade eden Kültür ve Sosyal İşler Müdür İrfan Tekin, "Burada, makine dikiş nakış, iğne oyası, mis sabun, kokulu taş, örgü, takı ve benzeri kurslardan elde edilen ürünler yer alıyor. Kurslara katılan kadınların yaptıkları ürünleri kermes ve sergilerde satarak aile bütçelerine katkı sağlıyor. 13 Ekim'e kadar sürecek olan kermese tüm halkımızı davet ediyorum." diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER