Kategoriler

Midyat Gazete

Kıbrıs gazilerine madalya ve berat

- Diyarbakır'da düzenlenen törenle Kıbrıs Barış Harekatı'na katılan 120 gaziye madalya ve beratları takdim edildi - Vali Hasan Basri Güzeloğlu: - "Kıbrıs Barış Harekatı'nın doğmasına neden olan ve çözümsüzlüğe terk eden zihniyet bugün hala küresel ölçekte egemendir. Geçmişte yaşananlardan ders almayanların gelecekte var olma şansı yoktur"

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'da düzenlenen törenle Kıbrıs Barış Harekatı'na katılan 120 gaziye madalya ve beratları takdim edildi.

Valilik koordinesinde Devlet Su İşleri (DSİ) 10. Bölge Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirilen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okumasıyla başladı.

Törende konuşan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, bütün şehitleri ve gazileri saygı ve minnetle andıklarını söyledi.

Şehitlere Allah'tan rahmet dileyen Güzeloğlu, Diyarbakırlı gazilerle bir arada olmaktan onur ve mutluluk duyduklarını belirtti.

Güzeloğlu, 45 yıl önce gerçekleşen bu harekatın hala gündemde yerini koruduğunu ifade ederek, "Kıbrıs Barış Harekatı'nın doğmasına neden olan ve çözümsüzlüğe terk eden zihniyet bugün hala küresel ölçekte egemendir. Geçmişte yaşananlardan ders almayanların gelecekte var olma şansı yoktur." dedi

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Diyarbakır İl Müdürü Halit Açar, Kıbrıs Barış Harekatı'nın önemine değinerek, bu sayede zulmün son bulduğunu belirtti.

Açar, "Bu mücadelede kararlıkla yer alan şehitlere, gazilerimize şükran ve minnetlerimizi sunuyoruz." diye konuştu.

Muharip Gaziler Derneği Başkanı Siraç Ezer de Kıbrıs gazisi olarak bu törende madalya almaktan duydukları mutluluğu dile getirdi.

Ezer, "Konu vatan olunca şimdi de vatanımız, bayrağımız için her zaman mücadeleye hazırız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın." ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından 120 gaziye madalya ve beratları takdim edildi.

Törene, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Halis Zafer Koç, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Başoğlu, kaymakamlar, AK Parti İl Başkanı Süleyman Serdar Budak, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, askeri erkan, gaziler ve yakınları katıldı.


Yorumlar

Daha Fazla Haber
Genel
1 Kez Görüntülendi.
Suriyeli Fadıl'ın geçimi "Süryani çöreği"nden
Genel
1 Kez Görüntülendi.
"Kilis karası" üreticisinin yüzü gülüyor
Genel
1 Kez Görüntülendi.
Suruçluların Suriyeli "öğretmen" terzisi
EKONOMİ
1 Kez Görüntülendi.
Aksa Jeneratör dünya çapında 168 ülkeye ulaştı
Genel
Cizre'deki bombalı saldırının failleri tutuklandı
SPOR
1 Kez Görüntülendi.
9. Transanatolia Rally Raid başladı
Genel
Şanlıurfa'da eve silahlı saldırı
Genel
Siirt'te trafik kazaları: 5 yaralı
SPOR
1 Kez Görüntülendi.
Bisiklet: Türkiye Şampiyonası 3. Etap Puanlı Yol Yarışları
Genel
1 Kez Görüntülendi.
Dolandırılmaktan mahalle muhtarı sayesinde kurtuldu