16 yıl aradan sonra cadde trafiğe açılıyor

Artuklu Belediyesi, kent merkezine 10 metre genişliğinde 400 metre uzunluğunda yeni bir yol kazandırdı.

16 yıl aradan sonra cadde trafiğe açılıyor

Artuklu Belediyesi, kent merkezine 10 metre genişliğinde 400 metre uzunluğunda yeni bir yol kazandırdı. Artuklu Belediyesi Eş Başkanı Sevinç Bozan, 1999 yılından bu yana trafiğe kapalı olan yolun açılması için çalışma başlattıklarını belirterek, daha önceki sistem partileri tarafından bu yolun halkın taleplerine rağmen açılmadığını söyledi. 

Artuklu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, geçtiğimiz günlerde Mardin’in Artuklu ilçesine bağlı 13 Mart Mahallesi’nde alternatif bir yol çalışması başlattı. Belediye günlerdir sürdürdüğü çalışmaları kapsamında mahalleyle yeni bir yol kazandırdı. Daha önce trafiğe kapalı olan 2008. sokakta yol açma çalışmalarını başlatan belediye ekipleri, bugün itibariyle yurttaşlara büyük kolaylık sağlayacak olan yolun çalışmalarına aralıksız bir şekilde çalışma yürütüyor. Mardin trafiğini bir nebze de olsa nefes aldıracak olan yol 10 metre genişliğinde 400 metre uzunluğunda olması planlandı. Yolun kısa bir süre içerisinde tamamlanmasından sonra yolda kilitli parke taşı döşemelerine başlanacak. İmarda yol olarak görülen ancak hiçbir zaman açılmayan cadde 1999 yılından bu yana ilk kez trafiğe açılacak. 

 

Belediye ekiplerinin yol açma çalışmalarını yerinde denetleyen Artuklu Belediyesi Eş Başkanı Sevinç Bozan’a meclis üyeleri Hüseyin Doğan ve Esat Ceylan ile Fen İşleri Müdürü İsmali Uğurlu eşlik etti. Açılan yol hakkında bilgi alan ve denetimlerini tamamlayan Eş Başkan Bozan, yeni açtıkları yolun Mardin halkına ve trafiğine yeni bir soluk katacağını söyledi. Bozan, şu an belediye ekiplerinin yolda genişleme ve düzeltme çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek, daha sonra yolu kilitli parke taşı ile döşemeye başlayacaklarını söyledi.

 

Bozan, konuşmasına şöyle devam etti:

 

“Artuklu Belediyesi olarak açtığımız yol daha önce sistem partileri tarafından 1999 yılından itibaren kapatılmıştı. Halkın başvuruları olmuştu ama bir türlü açılamayan bir yoldu. Halkımızın gerçekten bu yola ihtiyacı vardı. Ulaşımı kolaylaştırması açısından çok ciddi talep vardı. Bu yönlü bir çalışmamız oldu. Şu an çalışmalarımıza başladık. Bazı itirazlar da oldu, itirazlar da taleplerini daha önceki belediye üzerinden kabul ettirmiş kişilerdi. Ama biz halkçı bir belediyeyiz. Halkın isteği, talebi, ihtiyacı hangisi ise o doğrultuda çalışmalarımız devam etmekte. Bu yol Mardin’in adeta kanserleşen yol sorununa bir çözüm olacağını düşündüğümüz bir yol. Bu yolu hükümet konağına kadar tek yönlü olarak uygulamaya geçecek. Çok ciddi bir ferahlama olacaktır trafikte. Mardin halkına hayırlı olsun.”

 

 

Kaynak: www.Artuklu.Bel.Tr

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER