Dargeçit'te SGK' dan yapılandırma çalışması

Mardin’in Dargeçit ilçesinde Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüğü tarafından, bilgilendirme yapıldı.

Dargeçit'te SGK' dan yapılandırma çalışması

Mardin’in Dargeçit ilçesinde Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüğü tarafından, bilgilendirme yapıldı.

 

Midyat Sosyal Güvenlik Merkez Müdürü Abdurrahim Güneş, tarafından yapılan bilgilendirmede; Dargeçit İlçesinde Resmi Kurum ve Kuruluşların ve SGK işlemlerini yapan personellerle bağlı Mahalle Sosyal Güvenlik ve yapılandırma ile çeşitli bilgiler verildi.

 

Vatan İlkokulu Konferans salonunda düzenlenen toplantıya, Kaymakamlık İlçe Yazı İşleri Müdürü Cemal Alpkaya, Müftü M. Nedim Yılmaz, Nüfus Müdürü Abdulhakim Kurnaz, Hastane Müdürü Serdar Aldeniz, Belediye Muhasebe Müdürü Abdullah Güzel, Tapu Müdür Vekili Bilal Kılıç, Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Bozkurt, Esnaf Sanatkârlar Odası Temsilcileri ile Dargeçit’te mevcut Resmi Kurum ve Kuruluşların SGK işlemleri yapan personeller ve Mahalle Muhtarları katıldı.

 

Toplantıda konuşan Midyat Sosyal Güvenlik Merkez Müdürü Abdurrahim Güneş, Amaçlarının SGK’ ya borcu olan İşveren ve Sigortalılarımızın 6552 sayılı kanunla gelen yapılandırma imkânlarından yararlanmalarının sağlanmak olduğunu söyledi.

 

Güneş, şöyle konuştu: “6552 sayılı Kanunla gelen yenilikler (Doğum borçlanması ikiden üçe çıkarıldı. 4/b ve 4/c’lilere doğum borçlanması imkânı getirilmiştir. Tüp bebek tedavisinin karşılanması ikiden üçe çıkarıldı. Bizde bu konuda Dargeçit ilçemizde yapılandırma ilgili bilgiler verilmesi konusunda çalışmalarımızı hızlandırdık.”dedi.

 

Güneş açıklamasını şöyle sürdürdü: “Dargeçit’te üç bin hanenin gelir testinin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yapılıp Müdürlüğümüz sistemine aktarıldı ve tescil işlemlerinin yapıldı. Sosyal güvencesi olmayan vatandaşlarımızın da Muhtarlarca gelir testine yönlendirilmeleri ve çıkacak gelir testi sonucunda ise yapılandırma başvurusu süresi içerisinde Merkez Müdürlüğümüze müracaat etmeleri hususu aktardık. Ayrıca kurum amirlerine E-Bildirge, E-Kesenek, E-Ödenek uygulamaları ile İhaleli iş ve işlemler ve özellikle İdari Para Cezaları ile karşılaşmamaları açısından Kurumumuza yapılacak bildirimlerin süresi içerisinde yapılması hakkında bilgilendirme yapıldı.”dedi.

 

Mardin SGK İl Müdürlüğünce yapılandırma kitapçığı dağıtıldı. Toplantı, soru cevap şeklinde sona devam etti. 

 


Kaynak: www.midyatweb.com

Editör: Selahattin Erol

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER