Dr. Nihat Özkan, Gazetecilerle Bir Araya Geldi

Nihat Özkan, Ak Parti aday adaylığı başvurusunun ardından, Mardin’de bulunan özel bir restoranda gazeteciler yemekte bir araya geldi.

Dr. Nihat Özkan, Gazetecilerle Bir Araya Geldi

Ankara’da Cilt Hastalıkları Uzmanı emekli Albay Dr.Nihat Özkan, Ak Parti aday adaylığı başvurusunun ardından, Mardin’de bulunan özel bir restoranda gazeteciler yemekte bir araya geldi.

 

Ak Parti Mardin Milletvekili aday adaylığı için, seçim çalışmalarına ara vermeden devam eden Özkan, ilde görev yapan gazetecilerin sorularını da yanıtladı.

 

Dr. Özkan, “Mardin’e ve ülkeme çeşitli hizmetlerim olmuştur, siyaset ehil ellerde olursa ivme kazanır, daha güzle yerlere taşınır, halkla el ele olur, projelerde gelişir. Böylece Bürokratik engellerinde aşılabilir.”dedi.

 

Mardin Gazeteciler Cemiyeti ve Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Derneği üyeleri ile ilde görev yapan ulusal ve yerel medya mensupları ile bir araya gelen Özkan, “bizim burada siyasete girmemizin nedeni her zaman belirttiğim gibi çıkar amaçlı değil.”

 

 Menfaat icabı siyasette girmediğinin altını çizen Özkan şöyle konuştu: “ Elimizden geldiği kadar memleketimiz için çalışacağız. Kar kış demeden ev ev dolaşarak durumu müsait olmayan vatandaşları sivil toplum kuruluşlarını organize ederek yadımları ulaştıracağız. Özellikle sivil toplum kuruluşlarını yanımıza alarak yardımları kimse görmeden hak sahiplerine ulaştırılacak. Bölgenin ileri gelen ve kanaat önderleri ile projeleri anlatarak öneri ve taleplerini alacağız. Kimseye yüksekten bakmaya caz. Hazreti Mevlana’nın 7 öğüdünü yer,ne getirmeye çalışacağız. Kucaklayıcı olacağız, ayrıştırıcı olmayacağız. Bölgemiz Güneydoğu’da kanayan yarası için, milli birlik ve beraberlik projesi yani çözüm sürecinin devamı için anaların ağlamaması için çalışacağız. Liderimiz ve kurucumuz Recep Tayip Erdoğan, sayesinde ve şuan ki Başbakanımız Ahmet Davutoğlu sayesinde çözüm süreci istenen yere gelir. Bizde üstümüze düşen görevi yerine getirmek için yapıyoruz. Yani kan’dan beslenmeyi düşünmüyoruz. Irkçılık yapmayı düşünmüyoruz. Biz Türkiye’nin partisi olmayı düşünüyoruz. İnşallah terör teamülen durmasını bekliyoruz. Doğu ve Güneydoğu’da artık kanın akmasını istemiyoruz. Elimizi taşın altına koyduk. Bunda da başarı sağlıyoruz. Ama dış mihraklar, vandallar aramıza nifak sokuyorlar. Terörü tetiklemeye çalışıyorlar. Bunun haricinde seçilmiş cumhurbaşkanımız ve seçilen başbakan sayesinde paralel örgüt ile de elimizden geldiği kadar mücadelemizi yaptık. Cumhurbaşkanın dediği gibi onların inlerine girdik. Orada da başarı sağlıyoruz. Sonuç olarak 2023 hedeflerine ulaşmak için gençlerimize ve torunlarımıza güzel bir ülke bırakmak için amacımız çalışmak, çalışmak, çalışmaktır. Başka çaremiz yoktur. Durmadan, duraksamadan el birliği ile, gönül birliği ile çalışacağız.”diye konuştu.

 

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Özkan, neden Ak Parti’den aday olduğuna dair sorulan bir soruyu ise şöyle yanıtladı: “Ak Parti Türkiye’nin partisi olduğu için, Ak Parti alt kimlik üst kimlik yapmadığı için. Alevi, Sünni, Çerkez, Türk, Kürt, Arap, Arnavut ayırımı yapmadığı için. Ayrıştırıcı değil, bütünleştirici ve kaynaştıran bir parti olduğu için Ak Partiden aday oldum.”dedi.

Toplantıya, Basın İlan Kurumu (BİK) Mardin Şube Müdürü Adnan Günbegi, Mardin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Çelik, Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Nezir Güneş, ulusal gazete temsilcileri ile yerel gazeteciler katıldı.

 

 


Kaynak: www.midyatweb.com

Editör: Selahattin Erol

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER