Mardin Büyükşehir Belediyesi yangın olayları için ek su deposu yaptı

Mardin Büyükşehir Belediyesi, yangın olaylarına daha hızlı müdahale etmek için 100 tonluk ek su deposu yaptı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi yangın olayları için ek su deposu yaptı

Mardin Büyükşehir Belediyesi, yangın olaylarına daha hızlı müdahale etmek için 100 tonluk ek su deposu yaptı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, olası yangın olaylarına müdahale etmek için çalışmalarına aralıksız devam ediyor. İtfaiye personellerinin yanı sıra resmi kurumlarda, okullarda ve hastane personellerine yönelik verilen yangın tatbikat eğitimleri ile çalışmalarına devam eden Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığı, özelikle yaz ayında sıklıkla yaşanan olası yangın olaylarınada daha hızlı müdahale etmek için Artuklu İtfaiye Grup Amirliği'nde 100 tonluk ek su deposu yaptı. Daha önce su ihtiyacını Kale altı Hava Radar Komutanlığı kısmında bulunan su havuzundan almak zorunda kaldıklarını belirten İtfaiye Grup Amirliği " Hava Radar kısmına gidip orda su doldurmak zorunda kalıyorduk ve bu bizim 10-15 dakikamızı alıyordu. Hatta kışın yaşanan buzlanmadan dolayı, yada diğer birimlerin de o havuzu kullanmalarından kaynaklı da kimi zaman depomuzu geç dolduruyorduk. Oysa bu yeni su deposu ile suyumuzu beş dakikada doldurup olaylara daha hızlı bir şekilde müdahale etme imkanına sahip olduk" ifadelerini kullandı.

Öte yandan İtfaiye Daire Başkanlığı, yaz mevsiminde olası yangın olaylarına karşı yurttaşlara daha dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulunurken anız yangınlarına ilişkinde duyarlılık çağrısı yaptı.

Kaynak: Mardin Büyükşehir Belediyesi - http://www.mardin.bel.tr/buyuksehir_belediyesi_yangin_olaylari_icin_ek_su_deposu_yapti-manseticerik-2225

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER