Mardin Gazeteciler Cemiyetini ziyaret eden Nihat Özkan, neden aday olduğuna dair açıklamalarda bulundu

Amacım, Mardin’e hizmet olduğunu ifade eden Özkan, “7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinde memleketim Mardin’den Ak Parti Milletvekili aday adayı olarak iradenize başvurdum.”dedi.

Mardin Gazeteciler Cemiyetini ziyaret eden Nihat Özkan, neden aday olduğuna dair açıklamalarda bulundu

7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinde Mardin’den Ak Parti Milletvekilliği için adaylığa başvuran Cildiye Uzmanı Doktor Nihat Özkan, Etnik kimlik ayırımcılığına karşı çıktığını söyledi.

 

Amacım, Mardin’e hizmet olduğunu ifade eden Özkan, “7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinde memleketim Mardin’den Ak Parti Milletvekili aday adayı olarak iradenize başvurdum.”dedi.

 

Mardin Gazeteciler Cemiyetini ziyaret eden Nihat Özkan, neden aday olduğuna dair açıklamalarda bulundu.

 

Nihat Özkan şöyle konuştu: “memleketimizin ve Mardin’in meselelerinin çözümüne katkı vermek. Yüzyıllardır bu toprakların en önemli merkezlerinden biri olarak ülkesine, milletine ve ümmetine karşı her türlü sorumluluk ve görevi yerine getiren Mardinlilerin, daha iyi hizmetlere layık olduklarına inanıyorum. Ben memleket sevdalısıyım. Memleketime ve halkımıza daha önce hizmet ettiğim gibi şimdide siyaset alanında hizmetine amadeyim. Etnik kimlik ayırımcılığına hayır diyorum. Mardin'in kültürel, sosyal, tarihsel etnik ve dinsel motifini dünya tanıtmak ve örnek göstermek için siyaset yolculuğuna çıktım. Siyaset ehil insanların eli elinde olmalıdır. ‘Allah, emanetleri sahibine teslim etmenizi ve insanlar arasında hakemlik yaptığınız zaman adaletle hükmetmenizi emreder.’ Bunun için eşi ehline bırakılması lazım. Yeni Türkiye’yi, yeni Mardin’ni hep birlikte inşa etmek lazım. Mardin’de en başta sevgili hemşerilerimizle, belediye başkanlarıyla, meclis üyeleriyle, odalardan esnafa ve sivil toplum kuruluşlarına kadar herkesle birlik-beraberlik içinde güzel bir sinerji oluşturarak Mardin’i layık olduğu yerlere getirmek için bütün enerjimizi ortaya koyacağız. Mardin’in merkezden fazla yatırım ve mali destek alması için gecemizi gündüzümüze katıp her kapıyı çalacağız, gerekirse her kapının önünde yatacağız.”dedi.

 

7 Haziran seçimlerinin çok önemli olduğunu bilinmesi gerektiğini sözlerine ekleyen Özkan, “Her Mardinli bu seçimlerde davasına ve Mardin’e sahip çıkmalı. 7 Haziran çok önemli bir eşik. Türk demokrasisi bu eşiği başarı ile geçebilirse kimse Türkiye’yi ve Mardin’i tutamaz. Bu seçimde başarılı olunursa; paralel yapı ile mücadele de başarıyla sonuçlanır. Türkiye kendine yakışır yeni bir Anayasaya kavuşur. Kanımızı-iliğimizi emen terör belasından kurtulur, çözüm sürecini başarıya ulaştırır. Türkiye ve Mardin daha da zengin hale gelir. Yaşam standartlarımız ve demokrasi çıtamızı yükselir. Yeni Türkiye’de yeni ve güçlü bir Mardin’i hep birlikte inşa edeceğiz. İnşallah Mardin’i, hep birlikte göç veren değil göç alan, bir cazibe merkezine dönüştüreceğiz. Mardin’deki tüm kanaat önderlerini, ”Mardin Davası” için bir araya getirebilen, tutkal gibi birleştirici, herkesin önüne düşüp sorunların çözümü için koşan-koşturan vekillere ihtiyacımız var. Ak Parti siyasi hareketinin başlangıcı ile birlikte yıllardır Ankara’da Mardin ve ilçelerinin bana ulaştırılan tüm meseleleri ile yakından ilgilendim. Mardin ve ilçelerinin problemlerini çok iyi biliyorum. Benim Mardin ve ülkemle ilgili büyük hayallerim var. Gelin bu hayalleri birlikte gerçeğe dönüştürüp Mardin’i çok daha ileri bir seviyeye taşıyalım. Duanızı, desteğinizi ve ilginizi bekliyorum.. Allah yar ve yardımcımız olsun.”

 

Mardin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Çelik’te Özkan’ın yaptığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Hayırlı olması temennisinde bulundu. 

 


Kaynak: www.midyatweb.com

Editör: Selahattin Erol

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER