Mardin'de doğalgaz 'oy'unu!

Artuklu Belediyesi Eş Başkanı Emin Irmak, Akmercan Şirketler Grubu’nun Mardin’e doğalgaz şebekesinin 2017 yılının ortasına denk getirmesine tepki göstererek, “Bu süreç 2019 yılının ortasına kadar devam etmesi anlamına geliyor.

Mardin'de doğalgaz 'oy'unu!

Artuklu Belediyesi Eş Başkanı Emin Irmak, Akmercan Şirketler Grubu’nun Mardin’e doğalgaz şebekesinin 2017 yılının ortasına denk getirmesine tepki göstererek, “Bu süreç 2019 yılının ortasına kadar devam etmesi anlamına geliyor. Yani biz Artuklu’da ne parke yenilemesi ne yol çalışması ne de kaldırım dizaynı yapma imkanımız kalmıyor. Bunlar bir sonraki seçimin hesabını yapmaya çalışıyorlar. Biz bunu kabul etmiyoruz, bu siyasi bir sahtekarlıktır” dedi. 

Akmercan Şirketler Grubu’nun Mardin’in Artuklu ilçesine doğalgaz şebekesini 2017 yılının 6’ncı ayından getirmesi için Artuklu Belediyesi ile yapmak istediği sözleşme, belediyenin şerh koymasıyla imzalanmadı. Sözleşmenin seçim yatırımı olduğunu açıklayan Artuklu Belediyesi Eş Başkanı Emin Irmak, Mardin’de doğalgaz ihalesini alan firmanın kendilerine 2017 yılının 6’ncı ayından sonra kentlerinde kazı çalışmasını yapacaklarını belirttiklerini ifada ederek, “Biz bunu kabul etmiyoruz. Bu süreç 2019 yılına kadar devam etmesi anlamına geliyor. Yani biz Yenişehir’de ne parke yenilemesi ne yol çalışması ne de kaldırım dizaynı yapma imkanımız kalmıyor. Biz bu sözleşmeyi imzalamadık. Halkımızın parasını çöpe atamayız. Kaldırımı yapacağız sonra gelip kazıyı yapacaklar, kaldırımı kıracaklar. Bizim onlara önerimiz şudur, biz onlara cadde göstereceğiz. Örnek olarak Ravza Caddesi’nde boruları döşesinler, biz de orada caddenin tümünü yenileyeceğiz. Daha önce yapılan kaldırımlarda kadınlar, engelliler ve çocuklar düşünülmemiş. Dükkanlara göre kaldırımlar dizayn edilmiş. Biz bunu kaldıracağız. Yaşanılır bir kent meydana çıkarmak için alt yapının yapıldıktan sonra üst yapının yapılması lazım” dedi.

 

‘Bir sonraki seçimin hesabını yapıyorlar’

 

Irmak, doğalgaz şirketinin siyasi manevralar yaptığını vurgulayarak, şirketin bir an önce gelip çalışma başlatması gerektiğini ve kendilerinin de hemen arkalarından yol çalışması yapacaklarını belirtti. Irmak, 2017 yılının ortasında yapılacak olan doğalgaz çalışmasının 2019 yılının ortasına kadar devam edebileceğini söyleyerek, “Bunlar bir sonraki seçimin hesabını yapmaya çalışıyorlar. Biz bunu kabul etmiyoruz, bu siyasi bir sahtekarlıktır. Doğalgaz mı getirmek istiyorsunuz, siyasi kaygılar taşımadan, oy hesabı yapmadan yapın. Bizler bir oy bile almadığımız alanlarda bile eşit bir şekilde hizmet yapıyoruz. Bizler oy avcısı değiliz, eğer bu şirkette oy zihniyetiyle hareket edecekse, çekilsinler. Bizim halkımızın 3-4 sene sorunlu bir alanda yaşamasına ihtiyacı yoktur” diye belirtti.

 

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun Mardin ve Kızıltepe ilçelerinden oluşan dağıtım bölgesi için, “Mardin Doğalgaz Dağıtım Lisansı” ihalesi Akmercan Şirketler Grubu kazanmıştı.

 Kaynak: www.Artuklu.Bel.Tr

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER