Mardinli Gazeteciler Öğrencilerle Buluşuyor

Mardin Gazeteciler Cemiyeti öğrencilerle buluştu

Mardinli Gazeteciler Öğrencilerle Buluşuyor

Mardin Gazeteciler Cemiyeti Üyeleri Ortaöğretim Okullalrında Öğrencilere Basında Etik Kurallar Ve Basının Toplum Üzerindeki Etkilerini Anlatıyor

 

 

Mardin Gazeteciler Cemiyeti ve Artuklu İlçe Kaymakamlığının ortak girişimi ile ortaöğretim okullarında eğitim gören son sınıf öğrencilerine, basında etik kurallar ve basının toplum üzerindeki etkileri anlatılıyor.

 

 

Artuklu ilçesinde Mardin Gazeteciler Cemiyeti tarafından yürütülen öğrencilerle buluşmanın ilk, Mardin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi.

 

Cemiyet Başkanı Mehmet Çelik, Başkan Yardımcı Adnan Avuka ve yönetim Kurulu Üyesi Abdulvehap Erdoğan lisenin konferans salonunda bir gurup öğrenci ve öğretmen ile basında etik kurallar, haberin toplum üzerindeki etkileri ve haberin doğru okunup algılanması konularını masaya yatırdı.

 

 

Artuklu ilçesinde bulunan ortaöğretim okullarında yıl boyu devam edecek uygulamada, öğrencilere haberlerin tek kaynaktan bakmamaları, farklı kaynaklardan haberleri takip etmeleri ve toplumsal içerikli haberleri araştırmalarının yararları anlatılacak.

 

 

Mardin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile gazeteciler arasında samimi bir ortamda geçen buluşma yaklaşık bir saat sürdü.

 

 

 

 

Kaynak: www.midyatweb.com

 

Editör: Selahattin Erol

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER