Mardinliler Otomotivde Ford'u Tercih Etti

Ford Mardin Yetkili Bayii Nas Otomotiv Koordinatörü Abdulkadir Kutlu, Mardin otomotiv pazarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Kutlu 2014 Yılını birincilikle bitirdiklerini kaydetti.

Mardinliler Otomotivde Ford'u Tercih Etti

2014 Yılında Mardin’de ençok tercih edilen aracın Ford olduğunu vurgulayan Nas Otomotiv Koordinatörü Andulkadir Kutlu “2013 Yılına göre Türkiye de otomotiv pazarı -%10,2 küçülürken, Tüik verilerine göre Mardin de -%21,9 küçülme ile 2.896 adet 0 km araç tescil görmüştür. 47 plaka olarak tescil gören bu araçlarda %17,4 ile liderliği Ford markası ile Nas Otomotiv üstlenmiştir. Son 5 yılda olduğu gibi 2014 te de Mardin ilinde en çok tercih edilen ilk marka Ford olmuştur. Satılan araçların %46,4 ü Binek, %46,7 si Hafif Ticari ve %6,8 i ise Ağır Ticari olmuştur.”dedi. 

İkinci el araç piyasasında artış”

Geçtiğimiz yıl itibariyle ikinci el araç piyasasında artış olduğunu belirten Kutlu “ 2014 yılında gerek ÖTV’nin artması, gerek kur artışı ile fiyatların yükselmesi neticesinde 0 km araç satışı ülke genelinde düşmüştür. Artan fiyatlara karşın ikinci el piyasası bir önceki yıla göre daha hızlanmıştır. Bu vesile ile 2014’te ikinci el araç satışlarına yoğunlaşmamız daha fazla olmuştur.”

“Başarmak için inanmak gerekiyor” 

Başarı çıtalarının yükselmesindeki izledikleri yolu anlatan Kutlu “ Otomotiv pazarında Midyat ta başladığımız yolculuğa 2006 da Mardin lokasyonu ile Mardin’in ilk çağdaş hizmet veren yeri olarak başladığımızda; vizyonumuz gereği, öncü, yenilikçi ve kaliteli hizmetler ile standartları belirleyen örnek bir şirket olarak çalıştık. Lider olmak ya da işinde başarılı olmak için önce inanmak gerekiyor. Bizlerde inanarak yola çıkıyoruz. Üstün özellikleri ve kalitesiyle binek ürünlerimizin sağladığı katkıyı ve Ford Otosan gibi Türkiye nin lider markası ile beraber çalışmanın avantajları da bu başarının sebeplerinden. Elbette temel kriterimiz olan müşteri memnuniyetini sağlamak adına yapılan çalışmaların da katkısı tartışılmaz. Değerli satış ekibimize bu başarılarında dolayı teşekkür etmek istiyorum. Bir de Ford un plakası 47 olsun diyen, tercih eden Mardin halkına teşekkür etmek istiyorum.”  

“Bu yıl da başarılı olacağımıza inanıyoruz” 

Açıklamalarına şu şekilde devam eden Kutlu “Mardin için nüfus ile tescilli araç sayısına bakıldığında kişi başına düşen araç sayısı 2014 itibariyle 1.000 kişi için 88 araç olmuştur. Oysa ki bu rakam Türkiye ortalamasında 1.000 kişi için 242 araçtır. Türkiye ortalamasına göre oldukça gerideyiz. Ekonomik anlamda bölgede yapılacak yeni yatırımlarla Mardin de bu oranın artacağını umuyoruz. Sektöre bakıldığında 2015 yılı için Türkiye genelinde 2014 e neredeyse paralel olarak 810 bin civarı araç satışı öngörülmekte. 2014 ikinci çeyreğinde ürün gamımıza eklenen binek araç konforu yaşatan, yakıt ekonomisi sağlayan, Tourneo Courier ile sağladığımız başarının, 2015 yılı içerisinde artarak devam edeceğine inanıyoruz.  Yenilenen kasası ile 2015 Yılında yollara çıkacak, segmentinin en dinamik tasarımına, endüstride ilk kez sunulan teknolojilere ve segmentinin en iyi donanım/fiyat performansına sahip aracımız Yeni Mondeo ile ivmemizi artıracağımıza inanıyoruz. Nisan ayı ile birlikte üçncü nesil Focus aracımızın, uzun zamandır halkımızın beklediği otomatik dizel versiyonunun eklenmesinin sunacağı fayda ile 2015 yılını tekrar lider olarak kapatmayı hedefliyoruz.2015 Yılının Mardin ve ülkemiz adına her anlamda hayırlar getirmesini diliyoruz.”ifadelerini kullandı.

Kaynak: www.AjansMidyat.com

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER