Nusaybin'de turistlere davul, zurna ve kemençeyle karşılama

- İzmir'den Mardin'in Nusaybin ilçesine gelen turist kafilesi için NESO Başkanı Ömer Özel, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahsum Özmen ve esnaf tarafından davul, zurna ve kemençeyle karşılama yapıldı - Özel: "Nusaybin'deki bütün evler misafirlerimizin hizmetinde. İlçemiz huzur şehridir, medeniyet şehridir. Misafirlerimiz gelsin, biz her gün onları karşılamaya hazırız"

Nusaybin'de turistlere davul, zurna ve kemençeyle karşılama

MARDİN (AA) - İzmir'den Mardin'in Nusaybin ilçesine gelen turist kafilesi davul, zurna ve kemençeyle karşılandı.

Nusaybin Esnaf ve Sanatkarlar Odası (NESO) Başkanı Ömer Özel, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahsum Özmen ve esnaf tarafından ilçeye gelen turist kafilesi için karşılama programı yapıldı.

Özel, daha önce de Çanakkale, İstanbul ve Türkiye'nin değişik kentlerinden turistleri ağırladıklarını, bugün de aynı heyecanı yaşadıklarını dile getirdi.

Nusaybin'de herkesin bir evinin bir kapısının olduğunu vurgulayan Özel, şunları dile getirdi:

"Nusaybin'deki bütün evler misafirlerimizin hizmetinde. Kürt, Türk, Arap, Çerkez hepimiz kardeşiz. İlçemiz huzur şehridir, medeniyet şehridir. Nusaybin Güneydoğu'nun Paris'idir. Herkesin mutlaka Nusaybin'e gelip, tarihi yerleri ve dünyanın ilk üniversitesini görmelerini istiyoruz. Misafirlerimiz gelsin, biz her gün onları karşılamaya hazırız."

Kafilede yer alan Dr. Halil Narin, daha önce 1989 yılında babasıyla geldiği ilçede 29 yıl aradan sonra yeniden bulunmanın heyecanını yaşadığını ifade etti.

Narin, sıcak bir şekilde karşılanmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Nusaybin'in huzur şehir olduğunu aktaran Narin, herkese ilçeyi görmesi tavsiyesinde bulundu.

Turist kafilesi daha sonra ilçede alış veriş yaptı, tarihi ve kültürel mekanları gezdi.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER