Nusaybin'e Veteriner Fakültesi Müjdesi

Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, Midyat, Nusaybin ve Kızıltepe ilçelerinde yeni fakültelerin açılacağının müjdesini verdi.

Nusaybin'e Veteriner Fakültesi Müjdesi

Mardin merkez ve ilçelerinde görev yapan gazeteciler, bir süre önce Mardin Artuklu Üniversitesi’nde (MAÜ) Vekil Rektör olarak göreve başlayan Prof. Dr. Ahmet Ağırakça’yı makamında ziyaret ederek “Hayırlı olsun” dileklerini ilettiler.

Gazetecilerin ziyaretinden dolayı memnuniyeti dile getiren Rektör Ağırakça, Artuklu Üniversitesi’nde yepyeni bir dönemin başladığını ve bu yeni dönemde herkesi kucaklayacaklarını, herkesi seveceklerini, herkesle birlikte çalışacaklarını, ancak bir A4 kâğıdının bir yaprağının bile çalınmasına müsaade etmeyeceklerini söyledi.

Çalışmalarının son sürat devam ettiğini belirten Ağırakça, ilçelerde yeni fakültelerin kurulacağını söyledi. Ağırakça, “Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) olarak Midyat’a Fen Fakültesi, Nusaybin’e Veteriner Fakültesi ve zıltepe’de Ziraat Fakültesi açacağız. Bu konuda işadamlarımızı, hayırseverlerimizi ve ilçelerimizin dinamiklerini harekete geçmeye davet ediyoruz.” dedi.

 

Kaynak: www.AjansMidyat.Com

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER