Midyat Sivil Toplum Örgütlerinden Basın Açıklaması

İlçemizde Faaliyet Gösteren Türkiye Eğitim - Birsen Midyat Şubesi Ve HAL-DEH, Midyat Devlet hastanesinde sağlık alanında yaşanan sıkıntıları dile getirerek basın açıklamasında bulundular.

Midyat Sivil Toplum Örgütlerinden Basın Açıklaması

Midyat ilçesinde faaliyet gösteren Eğitimciler Birliği sendikasına bağlı Midyat Eğitim-Bir-Sen-Şubesi; Sarıkaya Köyü Kalkındırma ve Yaşatma Derneği (HALDEH)  Midyat Devlet hastanesinde sağlık alanında yaşanan sıkıntıları dile getirerek basın açıklamasında bulundular.

            Midyat Eğitim-Bir-Sen şubesi önünde Şube Başkanı Zekeriya Atilla ile bir gurup öğretmen tarafından yapılan basın açıklamasında bulundular.

            Basın açıklamasını okuyan Atilla, Hükümet tarafından sağlık alanında büyük atılımların yapıldığı ve hasta yakınları konusunda olumlu çalışmaların yapıldığı bir dönemde Midyat devlet hastanesinde vatandaşlara karşı hasta hakları ihlali yapıldığını belirtti.

            Şube Başkanı Atilla daha sonra konuşmasında, “hastalara insan onur ve hassasiyetine yakışmayacak davranışlarda bulunduğu görülmektedir. Görevi hastaların en doğal hakkı olan tedavi hizmeti yanında şefkat, sevgi ve saygı göstermeleri gerekirken aksine son derece kırıcı ve azarlayıcı bir üslup ile hastaların hastalığına üzüntü katan bazı sağlık çalışanlarını kamuoyu önünde kınıyoruz. Görevini şefkat ve sorumluluk duygusu içinde yapan sağlık çalışanlarını tenzih ederek, özellikle göz hastalıkları mütehassısı ile ilgili şikayetlerin çok olması bizi böyle bir basın açıklaması yapmak zorunda bırakmıştır. Bu tür davranışlar içinde olan her çalışanın karşında olduğumuzu belirtir konu ile ilgili devletimizin gerekli işlemleri yapmasını temenni ediyoruz.”denildi.

            Yapılan basın açıklamasının ardından gazetecilere ilgili basın açıklaması dağıtıldı. Ardından şube önünde bulunan öğretmeler dağıldı.

Haber: Selahattin EROL - 

ÖNEMLİ NOT  : BU HABER Midyatgazete.com'un ESKİ ARŞİVLERİNDE YAYINLANAN HABERLERDEN BİRİDİR. NOSTALJİ AMAÇLI EKLENMİŞTİR. HABER YAYIN TARİHİ : 05 Eylül 2009, 14:44 - www.midyatgazete.com

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER