Muhammed Alan, AK Parti Midyat İlçe Teşkilatını Ziyaret Etti

24 Haziran’da AK Parti’den Mardin’den Milletvekili aday adayı olan Midyatlı genç aday Muhammed Alan, AK Parti Midyat İlçe teşkilatına kalabalık bir grup eşliğinde tanışma ziyaretinde bulundu

Muhammed Alan, AK Parti Midyat İlçe Teşkilatını Ziyaret Etti
HABERİN GALERİSİ
Muhammed Alan

Muhammed Alan

AK Parti Midyat İlçe Başkanı Melih Güneştan ilçe yönetimi tarafından karşılanan Muhammed Alan’a çok sayıda mahalle muhtarı ve ilçenin ileri gelenleri de eşlik etti.

İlçe yönetimine yaptığı ziyarette AK Parti’den neden aday olduğunu yaptığı konuşmayla AK Parti’de görev verildiği taktirde yapacağı hizmetleri, tarihi örneklerle anlattı.

Konuşmasında kendisini tanıtarak başlayan Muhammed Alan Midyat doğumlu, Mardin’e hizmet etme hedefiyle hukuk alanında eğitimini sürdüren bir genç olarak milletime ve ülkeme yararlı olabilmek için aday olduğunu açıkladı.
Farça’da Genç kelimesinin hazine anlama geldiğini kaydeden Alan, “Gençlik, Milletlerin sahip olduğu en büyük hazinedir. Ecdadımıza baktığımızda da, gençlere verilen önemi görmekteyiz. Partimiz, kurulumundan itibaren, gençlere değer vermenin yanı sıra, gençleri, ön plana çıkarmaktadır. Çok şükür ki, bugün, Cumhurbaşkanımız da, gençlere değer vererek "Gençleri, siyasette daha aktif bir şekilde görmek istiyorum, Siyasette gençlere yer vermek ustalığın şiarındandır” prensibiyle siyasetin kapılarını, biz gençlere sonuna kadar açmıştır. Ve dahi bununla yetinmeyerek daha sonrasında 16 Nisan 2017 Anayasa Referandumunda seçilme yaşının 18’e düşürülmesi, sayın Cumhurbaşkanımızın, gençlere duymuş olduğu güvenin en büyük göstergesidir. Ben de Cumhurbaşkanımızın, bizlere duymuş olduğu bu güven dolayısıyla, daha önceleri ,İstanbul'da Üniversitemde almış olduğum, ÖNDER İstanbul Üniversiteler istişare kurulu üyeliği, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi TÜGVA Teşkilatlanma birim başkanlığı, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi AK Parti sekretarya birim başkanlığı ve şuan halen yürütmekte olduğum Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Teşkilatlanma birim başkanlığı görevlerinin yanı sıra, yine çeşitli STK ve Derneklerde, gönüllü olarak almış olduğum görevler ve son olarak da 16 Nisan 2017 Anayasa referandumu sürecinde, İstanbul 3. Bölge İl Seçim Kurulu, Hukuk Komisyonunda görev alarak, Cumhurbaşkanımızın, bizlere duymuş olduğu güveni, boşa çıkartmamaya her zaman gayret ettim. Bugün de, bu güvenin bana vermiş olduğu ilham, gayret ve istek üzerine, bu yola revan olmak için talip oldum” dedi. 

"ŞANLI KOMUTANLARIN TORUNLARIYIZ"
Gençliğin, cesur olması gerektiğini düşündüğünü kaydeden Alan, zira günümüzün gençlerinin Kudüs'ü fetheden Selehaddin-i Eyyubi’nin, İstanbul'u 21 yaşında fetheden Fatih Sultan Mehmet Han'ın torunları olduğunu hatırlattı. 

Gençlerin şanlı komutanlarını, büyük atalarını unutmamaları gerektiğini ifade eden Muhammed Alan, “Bizler, Atalarımızı unutmadığımız gibi Midyatmızın siyaset hayatında bugünlere gelmesinde çok büyük emekleri olan ve Midyat’ımızı en güzel şekilde temsil ederek bizlere prestij kazandıran başta rahmetli sayın Seyfettin Güneştan olmak üzere Nuri Aziz Midyat, Fehim Adak ve Mardin’in ilk senatörlerinden olan Mehmet Ali Arıkan gibi kıymetli isimlerin yanında bugün memleketimize çok büyük hizmetler yapmış olan Şeyhmus Nasıroğlu ve Veysi Şahin gibi isimlere şükranı borç bilirim. Yine şuan aktif siyasette benimde hem karakterleriyle hemde siyasi duruşlarıyla örnek aldığım şahsiyetlerin başınlarında gelen sayın Şanlıurfa Valimiz Abdullah Erin Amcam ve Midyat’ımızın en önemli kanaat önderinden olan kirvem Süleyman Çelebi gibi büyüklerimizin yolundan giderek Midyatımızı, Mardinimizi daha da güzelleştireceğiz inşaallah. Bizler Gençler olarak bu cesaretimizi, enerjimizi ve dinamikliğimizi tarihin tecrübesi ve büyüklerin yol göstericiliği ile harmanlayarak çok daha iyi işler yapabiliriz. Büyük şair Mehmet Akif Ersoy'unda dediği gibi "Tarihten ders alınsaydı, tarih tekerrür etmezdi. "Biz dün Dedelerimizden 27 Mayıs askeri darbesini, babalarımızdan 12 Eylül’ü dinledik. Ve Bu ülkenin gençleri olarak bizler 15 Temmuz askeri darbesine müsaade etmedik. Bizler tarihten dersimizi aldık ve 24 Haziranda Cumhurbaşkanımız,Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde Yeniden dirilişe doğru ilerleyeceğiz. Ve inanıyorum ki kazanan biz olacağız” diye konuştu.

DESTEK TALEBİNDE BULUNDU
Konuşması zaman zaman alkışlarla kesilen Alan, destek talebinde bulunarak konuşmasını şu ifadelerle tamamladı: “Kıymetli dava arkadaşlarım ve büyüklerim, Bu kapsamda benim gayem, derdi olan vatandaşlara, dert ortağı olmak, onların dertleriyle dertlenip gönüllerine dokunarak sorunlarına birlikte çözüm üretmektir. Bu süreçte, her zaman haksızlığa uğrayanların yanında, zalimin karşısında olacak yine her zaman hakkın yanında olup batılın karşısında dimdik duracağım hak bildiğim yoldan ayrılmayacağım. Bizim Davamız İslamdır. Gayemiz Allah'ın rızasını kazanmaktır. Hedefimiz hak nizamı hakim kılmaktır. 
Bizler aynı davanın birer neferleri olarak, makama değil, hem davamıza hem de bizler için hayırlısı ne ise ona talip olanlar olarak, 24 Haziran seçimlerinde Fırat Kalkanı Operasyonu ve Zeytindalı Harekatı sırasında olduğu bir ve beraber olup birbirimize sımsıkı kenetlenerek Hak ile Batılın, Haç ile Hilalin savaşı olan bu seçimlerde gece gündüz demeden çalışarak 24 Haziran seçimlerini zaferle taçlandıracağız. Bu vesileyle 27. Dönem Milletvekilliği Seçimlerinde Ak Parti’den Mardin Milletvekili Aday Adayı olduğumu ilan ediyorum. Bizler sefere çıkmakla mükellefiz, biz bu yola çıkarak üzerimize düşeni yaptık Sefer bizden Zafer Allah'tandır. Çıkmış olduğum Bu kutlu yolda dua ve desteklerinizi bekiyorum” dedi.

Midyat Gazete

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2018, 21:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER