Şehit Velit Bekdaş İlkokulu Öğrencileri Kitap Yazdı

Öğrencilerin yazdığı hikayelerden oluşan ´Minik Yüreklerden Sevgi Dolu Hikayeler´ isimli kitap basıldı

Şehit Velit Bekdaş İlkokulu Öğrencileri Kitap Yazdı

Sınıf öğretmeni Emine Karagöz tarafından cesaretlendirilen öğrenciler, hikâyelerini anlattıkları kitabı bastırdılar. Sınıf öğretmeni Emine Karagöz, Okul Müdürü Mehmet Ali Kaya ve  öğrenciler İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Abdulkadir Altay´ı ziyaret ederek, ´Minik Yüreklerden Sevgi Dolu Hikayeler´  isimli kitaplarını hediye etti.

Sınıf Öğretmeni Emine Karagöz, ´Bu projemiz, bu kitabımız öğretmenliğe ilk başladığım yıllardan beri hayalimdi. Küçücük bir hayaldi ama şu anda kitabımız artık elimizde. Bu hayalimizi gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz. Bu kitapla beraber öğrencilerimizi okuma-yazmaya teşvik ettik. Onlar da çok mutlular. Çocuklar da böyle bir projenin içerisinde yer aldıkları için çok mutlular. Ben onlardan daha çok mutluyum ve çok heyecanlıyım. Umarım başka çocuklara örnek olur. Bir kişiye bile kitapları sevdirebilirsek bizim için ne mutlu" dedi.

Okul Müdürü Mehmet Ali Kaya´da okullarında normal derslerin yanında sosyal ve kültürel etkinliklere de büyük önem gösterdiklerini ve bu sayede güzel bir çalışmaya imza attıklarını anlattı.

Ziyarette Konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Abdulkadir Altay, başarılı çalışmalarından dolayı öğrencileri tebrik etti. Eğitimin farklı aktivitelerle de desteklenmesi gerektiğini kaydeden Altay, "Belki bu öğrencilerimizden bir yazar, bir gazeteci veya kültür edebiyat alanlarında görev alanlar çıkacaktır." dedi.

Ziyaretin sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Abdulkadir Altay öğrencilere Yazar Behçet Gülenay´ın "Dünyanın en mutlu çocukları" isimli kitabını hediye etti.

Midyat MEB.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2018, 23:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER