Abdurrahman BAŞ Midyat Ziraat Odası Başkanlığı İçin Aday Olacağını Açıkladı

Midyat Ziraat Odası Başkanlığı seçimlerine iki aydan kısa bir zaman kala adaylık yarışına bir kişi daha katıldı. Ticaretle uğraşan girişimci Abdurrahman Baş, “Şeffaf bir yönetim ve çiftçilerin sorunlarını tamamen gidermek için aday oldum.”dedi.

Abdurrahman BAŞ Midyat Ziraat Odası Başkanlığı İçin Aday Olacağını Açıkladı

‘Ziraat’te değişim zamanı’ sloganıyla yola çıktığını belirten 34 Yaşındaki Abdurrahman Baş, adaylığını resmen açıkladı. Adaylık süreci, odanın görevleri ve projeleri hakkında açıklamalarda bulunan Baş “ Şeffaf ve katılımcı bir yönetim için adaylığımızı açıkladık. Çiftçilerimizin sorunlarının giderileceği, destekleneceği bir kurum olması gerektiğine inandığımız için yola çıktık.”dedi.

“Oda imkânları şahsi kullanılmamalı”

Açıklamalarına Ziraat Odası’nın görev ve yetkilerine temas eden Baş “Ziraat odası maddi imkânlarla şahsi emellerin gerçekleştiği bir yer değil, çiftçilerin sorunlarının çözüme kavuşturmak ve çiftçilerin başta tarım ve hayvancılık olmak üzere her an çiftçinin derdiyle dertlenmektir. Allah nasip eder de seçilirsek, odanın gelir ve giderleri düzenli olarak resmi internet sayfasında yayınlanacağı gibi üyeler bu konuda detaylı bilgilendirilecek. ”ifadelerini kullandı.

“Hak ettikleri değere kavuşmaları gerekiyor”

Çeşitli nedenlerden dolayı aday olduğunu söyleyen Baş “ Memleketimize, çiftçimiz ve köylülerimize hizmet etmemiz en doğal hakkımız. Bunu yaparken gerek çiftçilerimize gerekse hemşerilerimize yapacağımız hizmetler birer lütuf değil, tamamen büyüklerimizden aldığımız adap gereğidir. Tabi aday olmamızda birçok neden var, en önemlisi çiftçilikle uğraşan tüm vatandaşlarımızın hak ettiği değere kavuşmasıdır.”şeklinde konuştu.

“Çiftçilere aidat affı ve öğrencilere eğitim desteği”

Baş, ziraat odasının her zaman üyelerinin emrinde olması gerektiğini belirtirken; “Vatandaşların, kendilerini temsil eden odaya, randevusuz ve her an ulaşması gerekiyor. Çitçilerimiz her anlamda desteklenmeli, çiftçilerimiz aidat ödemekte zorlandığını biliyoruz. Bu aidatlara ya af getirtmek ya da hissedilir indirimler getirilmesi için gerekli girişimler sağlanmalı. Özellikle çocuklarını okutmak için büyük zorluklar çeken çiftçilerimizin çocuklarını oda yardımıyla desteklemek, hatta üniversiteyi tamamlayıp ailesine faydalı bir birey olana kadar bu desteğin devamını sağlamayı hedefliyoruz.”diye konuştu. Baş ayrıca, bir takım projeler hakkında önümüzdeki günlerde yeni açıklamalarda bulunacağını sözlerine ekledi.

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER