Ak Parti Ar-Ge Başkanı Ekrem Erdem Midyat'ta

İlk kez Ankara dışında düzenlenen ‘Genişletilmiş Ar-Ge Başkanları Toplantısı’ için Mardin’e gelen partililer bir dizi temaslarda bulunmak üzere Midyat’a geldi.

Ak Parti Ar-Ge Başkanı Ekrem Erdem Midyat'ta

Mardin'de düzenlenen “AK Parti Genişletilmiş Ar-Ge BaşkanlarıToplantısı” sona erdikten sonra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ar-GeBaşkanı Ekrem Erdem, Ar-Ge birimi olarak 10 grup halinde Mardin'in bütünilçelerinde temaslarda bulundular.

Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erden, MardinMilletvekilleri Muammer Güler, Abdurrahim Akdağ, Gönül Bekim Şahkulubey, İlBaşkanı İbrahim Fide, Ar-Ge İl Başkanları ve beraberindeki partililer Midyatİlçe Teşkilatını ziyaret etti. Burada Ak Parti İlçe Başkanı Av. B: MelihGüneştan, ve partiler tarafından karşılandılar.

“Siziburada görmek bizim için şereftir”

Midyat’a yapılan ziyaretten dolayı mutluluğunu ifade edenİlçe Başkanı Güneştan “ Midyat sizi ağırlamak için sabırsızlanıyordu, sizleri buradagörmek bizim için bir şereftir. Midyat ilçe teşkilatı olarak burada hazırız.Bununla beraber Ar-Ge Başkanlarımız da burada onları da ağırlamanın onurunuyaşıyoruz.  Biz her zaman Türkiye’yiseven, ülkesini seven ve sizlerle aynı düşünen insanlar olduğumuz için  bu bölgenin hassasiyetlerini gittiğinizyerlerde anlatmasını istiyoruz.” İfadelerini kullandı.

“Midyatbizim için çok özel”

İl Başkanı İbrahim Fide de yaptığı kısa konuşmada; “Midyat bizim için çok özel bir ilçe, 30 Mart sürecinde Ekrem Başkanımızlaburada bir çalışma yapma imkânımız oldu. Bu günde bu sahne bunu anlatıyor.  Midyat halkının teveccühü her zaman Ak Parti içinçok güzel olmuştur.”dedi.

“Muhteşemolan sizlersiniz”

Son olarak konuşma yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısıve Ar-Ge Başkanı Ekrem Erdem ise “ Bilesiniz ki muhteşem olan yalnız binalarınızdeğil, muhteşem olan sizler siniz. Bu bölgede oluşan o hoşgörü o insanlık.Gerçekten Güneydoğu, Mardiniyle, Siirtiyle, Bitlis, Cizre, buralar sihirlidir.Yani bizim kültürümüz, Türkiye’yi aşan şehir kültürü buralardır. Ak Parti iştebu kültürün üzerine bina edilmiş bir partidir. Biz bunun mücadelesini yaşıyoruz. Biz bugün Irak’tan gelenlere, Suriye’dengelenlere kucak açıyoruz diye suçlanıyoruz. “şeklinde konuştu.

“Türkçene kadar bizimse, Kürtçe de o kadar bizim”

Konuşmasına şu şekilde devam eden Erdem “ Türkçe ne kadarbizimse, Kürtçe’de o kadar bizim, Arapça ne kadar bizimse, Farsça da o kadarbizim yaa. Bizim dillerimizi bizim kültürlerimiz. Bu noktalarda çok büyükmesafeler kat edildi.  En büyük yatırımıbiz bu bölgeye yaptık.  Şunu anlamıyorum,birisi yakıyor, yıkıyor ve yalan da söylüyor. Yalanın malzemesi çok.”

Erdem’inkonuşmasının satır başları;

-Obama bileTürkiye’yi model aldı hala oturtamadı. Benim çocuklarım kurs için Kanada’yagittiler, orada iyi bir devlet hastanesine  gittiler ciddi de para ödediler, baba diyorlar‘Bizim en kötü hastanelerimiz, en kötü hastanemiz onlarla kıyaslanamayacakkadar çok daha konforlu çok daha kaliteli’ 5 yıldızlı oteller gibi hastaneleryapıldı.

-Allah sizlerden razı olsun, şimdi Dargeçit’ten geldikinsanlar pırıl pırıl.

- Ben Ağrı’ya gittim. BDP’ye oy veren muhtarlar bizikurtarın diyor. Bu BDP’den bizi kurtarın diyor. Ben BDP’liyim ve muhtarımdedi,  bizi değersizleştirmek için her şeyiyapıyorlar. Oyumuzu da oraya verdik diyor.

-Sizleri biz tebrik ediyoruz, 6-7 Ekim’de bazı hadiseleroldu. Bu hadiseleri inanıyorum bu bölgenin gözü açacak. Hedef kimdi, bubölgenin insanıydı, kimi öldürdüler, Kürtleri öldürdüler. Niye öldürdü?  Kendi gibi olmayan Kürdü yani dindar, yahuKürdün olmazsa olmazı dindarlığıdır.

-En iyi alimler bu bölgede, ama şimdi medreseye, Kur’ankursuna savaş açıyorlar.

- Gerçekten bunları tanıma adına önemli bir fırsat.

-Suriye’nin PKK’sı PYD mücadeleyi kime karşı yaptı. Esed’edestek verdi, oradaki dindar Kürtleri de kovdu oradan. Onlar geldi ilk önceTürkiye’ye. Üstelik orda savaşan PYD yaralandığı zaman ambulansla nereyegeliyor?  Türkiye’ye geliyor. Savaşanlarınçocukları nerede misafir tabi ki Türkiye’de, Bunu görmemek için kör olmaklazım.

Yapılan konuşmaların ardında heyet ve beraberindekipartililer esnaf ziyaret etti, ardından Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu’nımakamında ziyaret gerçekleştirmek üzere ilçe başkanlığından ayrıldı.

Kaynak: www.AjansMidyat.Com
Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER