Ak Parti Mardin Milletvekili Adayları Midyat'a Geldi

Yunus Emre Mahallesindeki ilçe teşkilatında gelen adaylar burada Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, AK Parti İlçe Başkanı Melih Güneştan ve partililerce karşılandı

Ak Parti Mardin Milletvekili Adayları Midyat'a Geldi

AK Parti Mardin milletvekili adayları Midyat ilçesinde partililerle bir araya geldi.

 

Yunus Emre Mahallesindeki ilçe teşkilatında gelen adaylar burada Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, AK Parti İlçe Başkanı Melih Güneştan  ve partililerce karşılandı.

 

İlçe Başkanı Güneştan, burada yaptığı konuşmada, ilçede AK Parti'nin güçlü olduğunu bunun için sahada çok iyi çalışma yapılması gerektiğini söyledi.

 

AK Parti Mardin milletvekili adayı Orhan Miroğlu da, Mardin ve Midyat'ın uluslararası kent mirası statüsünü çoktan hak ettiğini ifade ederek, Midyat'ın bir çok yönden örnek gösterilmesi gereken bir kent olduğunu belirtti.

 

Çözüm süreci ve yeni anayasa konularına değinen Miroğlu, şöyle konuştu:

"Çözüm süreci çözümü bekliyor. Çözüm sürecinde yapabildiklerimiz var, yapamadıklarımız var. Dağda çocuklarımız var, kaçıyorlar. Sağa sola ateş ediyorlar. Ama yine bizim çocuklarımız onları kovalıyor. Bu trajedi 30-40 yıldır sürüyor. Bu trajediyi sonlandırmamız lazım. 2019 yılı seçimlerine bu trajedi ile asla girilmeyecektir. Tam tersine bir barış ortamında gireceğiz. Yeni anayasaya ihtiyacımız var. 12 yıldır AK Parti'nin önderliğinde büyük reform hareketleri gerçekleştirdik. Yeni anayasaya olan ihtiyacımız, başkanlık sistemine olan ihtiyacımız, çözüme olan ihtiyacımız, refaha olan ihtiyacımızı da hepimiz çok iyi bilmeliyiz ki AK Partinin iktidarına bağlıyoruz."

 

Daha sonra adaylardan Gönül Bekin Şahkulubey, Mehmet Vejdi Kahraman, Abdullah Erin, Cengiz Demirkaya ve Mehmet Emin Deniz partililere hitap etti. 

Ak Parti aday adaylarından Mehmet Sıtkı Edis, Hüseyin Çelebi, Abdulhakim Çelik, İl Başkanı Bahattin Uncu, ilçe teşkilat başkanları ile partililer katıldı.

 

 


Kaynak: www.midyatweb.com

Editör: Selahattin Erol

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER