Cumhurbaşkanı Erdoğan Midyat'a Geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 7 Haziran genel seçimlerinin ardından ilk yurt için ziyaretini Mardin'e yapıyor. Erdoğan'a Portekiz eski Başbakanı Antonio Guterres ile Dünyaca ünlü Hollywood yıldızı Angelina Jolie'nin de eşlik etmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Midyat'a Geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mardin'in Midyat ilçesi'nde kurulu bulunan Suriyeli sığınmacıların yaşadığı kampı ziyaret etmek ve sığınmacılarla iftarda buluşmak üzere Mardin'e geliyor. 

"Guterres ile Jolie eşlik edecek" 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki aylık bir aradan sonra yeniden ziyaret edeceği Mardin'de BM Mülteci Örgütünün 10.Yüksek Komiseri olan Portekiz eski Başbakanı Antonio Guterres'in yanı sıra Birleşmiş Milletler iyi niyet elçisi olan Dünyaca ünlü Hollywood yıldızı Angelina Jolie'nin de eşlik etmesi bekleniyor. Hava yolu ile Mardin'e gelecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine refaket eden yetkililerle birlikte birlikte Helikopterle Midyat'a geçeceği öğrenildi. 

Erdoğan, Midyat'ta bulunan Suriyeli sığınmacıların bulunduğu çadır kenti ziyaret edecek. 

Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, Mardin Müftüsü Dursun Ali Coşkun ile Midyat'ta bulunan Turabdin Bölgesi Mor Gabriel Manastırı Metropoliti Timetheos Samuel Aktaş ile diğer yetkililerin de refakat etmesi beklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, iftar sofrasında; Suriyelilerle birlikte iftar açıp, iftar sonrasında ise sığınmacılarla sohbet edip sorun dinleyecek.

Portekiz eski Başbakanı Antonio Guterres'in ile Birleşmiş Milletler iyi niyet elçisi olan Dünyaca ünlü Hollywood yıldızı Angelina Jolie'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın programına kesin olarak katılıp katılmayacakları tartışılırken, Erdoğan'ın ziyaret programının kesinleştiğini ve programda Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde torba yasa kapsamına alınarak toprakları yeniden manastıra devredilen Mor Gabriel Manastırını da kesin olmamakla birlikte ziyaret edebileceği ileri sürüldü.

Kaynak: www.AjansMidyat.com

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER