Darüşşafaka'dan Midyat'a Basketbol Sahası İbrahim Kutluay Midyat'ta

Türkiye Basketbol Ligi takımlarından Darüşşafaka Doğuş, Midyat’ta basketbol sahası yaparak katkı sağladı.

Darüşşafaka'dan Midyat'a Basketbol Sahası İbrahim Kutluay Midyat'ta

Türkiye Basketbol Ligi takımlarından Darüşşafaka Doğuş Basketbol, Midyat’taki bir liseye sorumluluk projesi ‘Oyunda kal’ kapsamında basketbol sahası kazandırdı.

 

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında, gençler arasında sporu yaygınlaştırmak amacıyla yapılan tesisin açılış törenine, Doğuş Holding Marka ve Gayri Maddi Varlık Yönetim Başkanı Semih Yalman, eski Milli Basketbolcu ve Darüşşafaka Doğuş Basketbol Yöneticisi İbrahim Kutluay, Midyat Milli Eğitim Müdür Vekili Faruk Tercan, Okul Müdürü İlhan Bayar ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

Okul Beden Eğitimi Öğretmeni Mustafa Saylık’ın girişimleri sonucu okula kazandırılan basketbol sahasının açılış törenin de Milli Basketbolcu ve Darüşşafaka Doğuş Basketbol Yöneticisi İbrahim Kutluay, yaptığı konuşmada şöyle konuştu:“Bu proje kapsamında burada olmaktan son derece mutluyum. Amacımız sizin gibi gençlere bu imkanları yaratıp sizlerin de oyunda kalmanızı sağlamak, sporunu sevmenizi sağlamak, sporla büyümemizi, sporun bizler için çok önemli bir unsur olduğunu, hem kötü alışkanlıklardan uzaklaşmak hem de zihinsel ve bedensel gelişimi sağlamak için sporun hep içimizde olması gerektiğini hep vurgulama çalışıyoruz. Bu sahayı yaparken sizlerin daha iyi imkanlarda spor faaliyetleri yapmanızı sağlamaya çalışıyoruz. Bu da büyük bir mutluluk veriyor bizlere. Sizlerde, sizden sonra gelecek öğrenci arkadaşlarınıza iyi örnek olabileceğiniz, sporla beraber büyürseniz o zaman sizde göreceksiniz ki toplumda daha faydalı bireyler olacaksınız. Ben spor yaptığım için ben kendimi şanslı hissediyorum, bu sebeple sizlerin de sporla büyümenizi öneriyorum. Mutlaka hayatınızda kendinizi bir spor dalı ile özdeşleştirin ve sporun size vereceği artılardan yararlanmaya çalışın.” dedi.

 

Doğuş Holding Marka ve Gayri Maddi Varlık Yönetim Başkanı Semih Yalman ise, “Doğuş Grubu olarak oyunda kal platformu oluşturduk ve Türkiye’deki bütün ihtiyacı olan sahaları onarıyoruz, gençlerimize gidiyoruz, onları dinliyoruz, onların isteklerine kulak veriyoruz ve onları birer elçi olarak görüyoruz. Yani sizlerde yarın gideceksiniz küçüklerinize oyunda kalmalarını ve oyun oynamalarını ve oyundaki hayat derslerini öğrenmelerini sağlamanız lazım. Dolayısıyla hepiniz görevlisiniz. Bakın, Mustafa kardeşim biz bulmuş, araştırmış, davet etmiş. Bizde duyduk sayın müdürümde izin verdiler, geldik buraya ilçemizin kaymakamı da, valisi de hepsi yardımcı oldu sonrada İbrahim’e gittik, İbrahim dedik, İstanbul’da başlattığımız şeyler ta bütün Türkiye’ye yayılıyor, gelir misin? ‘Tabi ki gelirim’ dedi. Zaten bizim dedi, ‘Darüşşafaka Doğuş Basketbol olarak felsefeniz budur’. Biz küfür istemiyoruz, biz tribünlerin kucaklaşmasını istiyoruz. Spor sadece skor değildir, biz sporu istiyoruz. Spor ile eğitimin birleşmesini istiyoruz.” diye konuştu.

 

İbrahim Kutluay, okulun basketbol takımıyla maç yaptı. Ardından öğrencilerle hatıra fotoğrafı çekti.

 


Kaynak: www.midyatweb.com

Editör: Selahattin Erol

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER