Dr. Niyazi Akgül Ak Parti'den Meclis Üyesi Aday Adayı Oldu

Finans Uzmanı Dr. Niyazi AKGÜL Ak Parti'den Midyat Belediye Meclis Üyesi Aday Adaylığı Başvurusu Yaptı

Dr. Niyazi Akgül Ak Parti'den Meclis Üyesi Aday Adayı Oldu

Adalet Ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) 31 Mart 2019 Tarihinde Yapılacak Mahalli ve İdari Seçimleri için İl Genel Meclis Üyesi, İlçe Belediye Meclis Üyesi Ve Belde Beldiye Meclis Üyesi Aday Adaylığı başvuruları için son tarih olarak 3 Aralık 2018 'i belirledi. Türkiye geneli yoğun başvuru alan Ak Parti yoğun başvuru sebebiyle son başvuru saati 17:00 olarak belirlenen süreyi 23.59 'a kadar uzattı. 

Yerel seçimlerde Ak Parti'den Midyat İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı olabilmek için bugün bir başvuruda Finans uzmanı Mali Müşavir Dr. Niyazi AKGÜL'den geldi. Sevenlerinden oluşan bir heyetle Ak Partisi Midyat İlçe Başkanlığına gelen, Niyazi AKGÜL evraklarını Ak Parti Midyat İlçe Başkanı Av. Bekir Melih GÜNEŞTAN'a teslim ederek başvurusunu tamamladı. Başvuru esnasında Ak Parti Midyat İlçe Siyasi Ve Hukuki İşler Başkanı Atilla YARIŞ, Ak Parti Midyat İlçe Teşkilat Başkanı Engin BAŞTUĞ'da hazır bulundu.

Adaylığı İle ilgili bir açıklama yapan AKGÜL, şunları söyledi : " Karakterime ve sosyal birikimime daha uygun bir konumda ve kamu yararı önceliğiyle, ülkenin 2023 , 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşması için azami derecede hizmet etme fırsatı bulmak amacıyla meclis üyeliğine başvurma zorunluluğu hissettim."

Niyazi Akgül bi süre ilçe başkanlığı binasında kaldıktan sonra kendisini yanlız bırakmayan sevenlerine teşekkür ederek Ak Parti İlçe Başkanlığından ayrıldı.

Ak Parti'nin kuruluşundan bu yana partide çeşitli görevlerde bulunan AKGÜL, Midyat Belediye Spor Başkan Yardımcılığı görevini de yürütmektedir. 

Halil POLAT - Midyatgazete.com

Dr. Niyazi AKGÜL Kimdir ? 

1974 Yılında Mardin ilinde dünyaya geldim. İlk , Orta ve Lise eğitimimi Mardin’de tamamladıktan sonra ,1990 yılı itibariyle Midyat’a yerleştim. Lisans ,Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarımı tamamlayarak , eğitimini de almış olduğum sigortacılık ve muhasebe alanlarında yaklaşık 30 yıldır Midyat’a hizmet etmekteyim. Akparti’nin kuruluş dönemi ve sonrasındaki iki dönemde taşra yönetiminde aktif görevde bulundum ve bugüne kadar geçen zaman diliminde de siyaset ve ekonomi alanlarında memleketimin hizmetinde olmaya devam ettim. Midyat’ta bulunduğum son 30 yılda hemen hemen her seçimde partinin ve ülke çıkarlarının azami seviyede korunması ve artırılması için tüm faaliyetlerde bulunmaya çalıştım. Eğitsel, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde ilgili camiaların desteğine her zaman olumlu yanıt verdim. Aktif olarak Midyat Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekteyim. Evli ve üç çocuk babasıyım
 

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 00:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vedat alpar
Vedat alpar - 1 yıl Önce

Hayırlı uğurlu olsun rabbim utandırmasın

Nesrin Akgül
Nesrin Akgül - 1 yıl Önce

Allah muvaffak etsin inşAllah

Halim AKGÜL
Halim AKGÜL - 1 yıl Önce

Akgül ailesi olarak yeğenimin yanında ve destekleyicisi olacaktır başarı diliyorum hayırlı olsun

Ata altun
Ata altun - 1 yıl Önce

Hayırlı uğurlu olsun ALLAH utandırmasın abi

Mehmet Salih KORTAK
Mehmet Salih KORTAK - 1 yıl Önce

Başarı liyakat dürüstlük senin kazanmana yardımcı olacak.TÜRKİYE'mizin senin gibilere ihtiyacı var

Mardin 47
Mardin 47 - 1 yıl Önce

Niyazi Akgül Midyat için büyük bir şans ve kazanım olur. Bu tür cv'si güçlü insanların partide ve davada olması 2002 ruhunu hatırlatıyor. Umarım aday olur.

Midyat Midyat
Midyat Midyat - 1 yıl Önce

Niyazi bey dürüstlüğü ve bilgi beceresiyle Midyat için şanstır, umarım kıymetini bilip aday yaparlar.

Mesut aksoy
Mesut aksoy - 1 yıl Önce

Hayırlı uğurlu olsun işAllah abi

SIRADAKİ HABER