Eğitim-iş Midyat Temsilciliğinden 1 Mayıs Kutlaması

Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim-İş) Midyat Temsilciliğinden, 1 Mayıs Kutlaması.

Eğitim-iş Midyat Temsilciliğinden 1 Mayıs Kutlaması

Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim-İş) Midyat Temsilciliğinden, 1 Mayıs Kutlaması.

 

Yenimahalle Cumhuriyet Bulvarı Atatürk Anıtı Parkı'nda bir araya gelen, Eğitim-İş Midyat Temsilciliği ve Yönetim Kurulu Üyeleri ‘1 Mayıs Kutlaması’ için hazır bulundu.

 

 Sendika üyeleri, adına Genel Sekreter Abidin Gümüş, açıklama yaptı

 

Abidin Gümüş, “kamu emekçilerinin ekonomik, özlük ve sınıfsal haklar mücadelesinde topyekûn bir hezimet sayılacak olan iş güvencesinin ortadan kaldırılması girişimine her yerde olduğu gibi 1 Mayıs alanlarında da karşı çıkacaktır.”dedi.

 

Gümüş şöyle konuştu: “Eğitim-İş sadece devlet memurlarının iş güvencesini değil, ülkedeki bütün çalışanların güvenceli, kadrolu ve insanca yaşayabilecekleri bir ücret seviyesinde çalışmalarını savunmaktadır. Ülkede bugün her türlü hak arama çabası, iktidarın baskı ve şiddet uygulamalarıyla durdurulmak istenmekte, iç güvenlik paketi ile iktidara karşı darbe dönemlerini dahi aşan baskının önü açılmakta, ülke bütün halinde bir cezaevine dönüştürülmektedir. İktidarın tüm emek düşmanı ve baskıcı uygulamalarının emekçilerin birlikte mücadelesi sayesinde durdurulacağının bilincindeyiz.”dedi.

 

Tüm emekçilerle birlikte, yurdun her yerinde, iktidarın; Emek ve Cumhuriyet düşmanı politikalarına, İş güvencesinin kaldırılması girişimlerine, Taşeron, esnek ve kuralsız çalıştırmaya, İş cinayetlerine, Irkçı, gerici ve bölücü eğitim sistemine, Özelleştirme ve yerelleştirmeye karşı çıkacaklarını sözlerine ekleyen Gümüş, daha sonra şöyle konuştu:

 

“İnanıyoruz ki, birlik ve dayanışma içinde vereceğimiz mücadele kazanılacaktır ve inanıyoruz ki bu mücadele kazanıldığında; Emekçi alın terinin karşılığını alacaktır. Yoksulluk ve işsizlik yok edilecektir. Hakça bir paylaşım düzeni kurulacaktır. Cumhuriyetin laik, demokratik eğitim politikaları yaşama geçirilecektir. Herkes için güvenceli bir iş, herkes için insanca yaşam hakkı sağlanacaktır. Yaşasın Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü Yaşasın 1 Mayıs!”diye konuştu.

 


Kaynak: www.midyatweb.com

Editör: Selahattin Erol

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER