Hür Aday Mahmut Kılınç, Midyat Köşk Meydanı'nda miting düzenledi.

Hüda-Par’ın desteklediği Mardin bağımsız milletvekili adayı Mahmut Kılınç, Midyat Köşk Meydanı’nda miting düzenledi.

Hür Aday Mahmut Kılınç, Midyat Köşk Meydanı'nda miting düzenledi.

Hüda-Par’ın desteklediği Mardin bağımsız milletvekili adayı Mahmut Kılınç, Midyat Köşk Meydanı’nda miting düzenledi.

 

Kur’an tilavetinin okunması ile başlayan miting de konuşan Kılınç, vatandaşlardan destek istedi.

 

Kılınç, seçildiği takdirde seçmenlerinin mahcup olacağı hiçbir adımı atmayacağını belirtti.

 

“Bizleri diğer partilerden ayıran en temel belirgin özelliğimiz, inanıcımız ve hizmet aşkımızdır.” diyen Kılınç, şöyle dedi: “Mazlumların, mahrumların, fakirlerin, yetimlerin ve kimsesizlerin sesi olacağız. Çalışmalarımız hem insani, hem İslami olacak. Mecliste de İslami bir muhalefet yapacağız Hür adayların hayatına bir bakın. Gençlik yıllarından beri bu hareketin içinde yer aldılar. Sivil toplum kuruluşları vasıtasıyla bölgeye hem sosyal, siyasi, kültürel ve ekonomik alanda hizmet götürdüler. Çünkü Hür adayların nazarında insanlara hizmet ibadettir. Hür adaylar seçilir ve meclise girerse şuan da bölgemiz üzerinde oynanan karanlık kirli oyunları ve pazarlıkları Hür adayları bozacaktır.”

 

Hür adayların, Mardin halkı olmak üzere bölgemize, ülkemize, hatta İslam alemi için bir şans olduğunu belirten Kılınç, konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

“Eğer Hür adaylar meclise girerse Mardin’in önü açılır. Hür adaylar meclise girerse Güneydoğu’nun önü açılır. Hür adaylar meclise girerse Türkiye’nin önü açılır. Hür adaylar meclise girerse dünya Mustazaflar’ın önü açılır.”şeklinde konuştu.

 

Mitinge, Hüda­Par Mardin İl Başkanı Şehmus Akman, Midyat İlçe Başkanı İsa Altunkaynak partililer ve bazı stk temsilcileri katıldı. Düzenlenen mitingin ardından Mardin caddesine doğru yürüyüşe geçen Kılınç, sonra esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

 

Ardından seçim çalışmaları kapsamında Savur ilçesine hareket etti.

 

 


Kaynak: www.midyatweb.com

Editör: Selahattin Erol

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER