Hüsnü Bengin Efetürk, Midyat'ta Ziyaretlerine Devam Ediyor

AK Parti Mardin Milletvekili aday adaylığını açıklayan Hüsnü Bengin Efetürk, ziyaretlerine devam ediyor. Şemiki aşiretine mensup aile dostlarını ziyaret eden Efetürk, bu kapsamda İşadamı Mehmet Nezir Ağırman’ı ziyaret etti.

Hüsnü Bengin Efetürk, Midyat'ta Ziyaretlerine Devam Ediyor

 

Merkez ve ilçelerinde temaslarda bulunan Milletvekili aday adayı Hüsnü Bengi Efetürk, Kızıltepe, Nusaybin ve Dargeçit’ten sonra Midyat’ta Şemiki aşiretine mensup aile dostlarına ziyaret gerçekleştirdi.

İşadamı Mehmet Nezir Ağırman’ı makamında ziyaret eden Efetürk, projeleri ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. Daha güçlü bir Mardin için göreve talip olduğunu kaydeden Efetürk, Ağırman’ın göstermiş olduğu yakın ilgi için teşekkür etti.

Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren AK Partili belediye encümeni ve işadamı Mehmet Nezir Ağırman, “ Mardin ve tüm ilçelerimizin her şeyin en güzeline layıktır. Aday adaylarımızın tamamı çok değerli, başta Bengin kardeşim olmak üzere tüm aday adaylarına başarılar dilerim.”şeklinde konuştu.

Hüsnü Bengin Efetürk Kimdir?

Mardin ili Nusaybin ilçesinde 1971 yılında doğdum, öğrenim hayatımı Urfa Şair Nabi ilköğretim okulunda başladıktan sonra Midyat Ortaokulu ve Lisesinde tamamladım.

Hayat boyu eğitim ve öğrenme prensibi ile Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldum ve yüksek lisans eğitimimi Türk Hava Kurumu Üniversitesi işletme Fakültesi Yönetim ve Organizasyon bölümünde tamamladım.

Uzun yıllar yerel yönetimlerde aldığım görevler, bürokraside edindiğim tecrübe, bilgi birikimi ile Ülkemizi ve Mardin’i daha ileriye taşımak, 30 yıldır akan kanı durdurmak, tüm halkların kardeşliği ve anaların göz yaşını dindirmek, Ülkemizde barış ve huzuru sağlamak, çözüm sürecinde, beraber yaşanılabilir örnek bir şehir haline getirmek maksadıyla Ak Partiden Mardin Milletvekilliği için aday oldum.

İş Tecrübem:

1993-1997 -Macaristan’da Mumo’93 A.Ş.’de Genel Müdür

1997-2000 -Nusaybin Belediyesi

2000-2012 -Etimesgut Belediyesi

-Tahsilat Şefi

-idari işler Şefi

-Kültür Müdürü

-Strateji Geliştirme Müdürü

-Belediye Başkan Yardımcısı

2012-2015 - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

- Gölbaşı İlçe Müdürlüğü

- Şehit yakınları ve Gaziler Dairesi Başkanlığında Şube Müdürü

 2014 Yerel seçimlerinde Ankara İli Etimesgut İlçesinden Ak Parti Belediye Başkan Aday Adayı oldum. Birlik ve beraberliğin gücüne olan inancım gereği partimin Belediye Başkan Adayı ile seçim sürecinde birlikte çalışmamızla, taraflı tarafsız halkın beğenisini ve takdirini kazandık.

Evli ve iki çocuk babasıyım.

Kürtçe, İngilizce ve Macarca bilmekteyim.

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER