İhh Midyat'ta Ramazan Kumanyası Dağıttı

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) tarafından Midyat'ta 50 Aileye Ramazan Kumanyası Dağıttı.

İhh Midyat'ta Ramazan Kumanyası Dağıttı

20 yılı aşkın bir süredir her Ramazan ayında iftar sofraları kuran, kumanya ve gıda dağıtımları yapan İHH, bu yıl yine yetimlerin yüzünü güldürerek ihtiyaç sahibi aileleri sevindirmeyi hedefliyor.Ramazan 2015 çalışmalarına ‘Kardeşçe Paylaşalım Vakit Ramazan’ sloganıyla start veren İHH Midyat'ta da yardıma muhtaç ailelere gıda yardımında bulundu. Midyat ve mahallerinde yapılan dağıtımda 50 Adet Ramazan Kumanyası ve 50 Adet Çocuk Ramazan Kumanyası ailelere ulaştırıldı.

Midyat'ta dağıtılan Kumanya Paketlerinin içersinde , Buğday unu, çay, zeytin, sıvı yağ, salça, tuz, reçel, toz şeker, kırmızı ve yeşil mercimek, nohut, bulgur, pirinç, makarna çeşitleri ve helva bulunuyor. Ayrıca Çocuk Ramazan Paketlerinde de Kitap, şeker, çikolata, bisküvi, diş macunu, havlu, sabun ve benzeri 18 ürün bulunuyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan İHH Midyat Sorumlusu Sümeyye YARIŞ şunları Söyledi "İHH Vakfımızın Genel Merkezinden bize yollanan Ramazan ve Çocuk kumanyaları daha önce belirlediğimiz, Yardıma muhtaç ve yetim ailelere dağıttık. Rahmet ve mağfiret ayı olan Mübarek Ramazan'da ailelerimizin ihtiyacını bir nebzede olsa gidermeye çalıştık. İHH 'nin farklı çalışmalarıyla Midyat'ta çalışmalarımıza devam edeceğiz. Muhtaç ailelerinin yüzünü güldürmek isteyen tüm insanları İHH 'ye destek olmaya davet ediyorum. "

 

Bu yıl ‘Kardeşçe Paylaşalım Vakit Ramazan’ sloganı ile çalışmalarını yürüten İHH, bağışçıların zekât, sadaka, fitre ve bağışlarını; savaş, işgal ve doğal afet bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine uzak yakın demeden birebir elden ulaştıracak.

 

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’de ve dünyada yetimlere ve ailelerine destek olunacak, yetim iftarları düzenlenecek, yetimlere eğitim ve kırtasiye yardımları yapılacak, bayramlık giysiler hediye edilecek, kumanyalar dağıtılacak, iftar sofraları kurulacak, ihtiyaç tespit edilen durumlarda yetimler için nakdi yardımlarda bulunulacak.

Halil POLAT - Midyatgazete.com

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER