Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Atanan İbrahim Şişman Midyat'ta Veda Etti

Milli Eğitim eski Müdürü İbrahim Şişman, Midyat’taki okul idareci ve öğretmenlere veda etti.

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Atanan İbrahim Şişman Midyat'ta Veda Etti

Mardin’in Midyat ilçesinde 2 yıldır kesintisiz görev yapan ve geçtiğimiz günlerde Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan İlçe Milli Eğitim eski Müdürü İbrahim Şişman, Midyat’taki okul idareci ve öğretmenlere veda etti.

 

Geçtiğimiz günlerde Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’un Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atanmasının ardından boşalan yerine, Midyat İlçe Mili Eğitim Müdürü İbrahim Şişman atanmıştı.

 

Midyat’ta eğitim ve öğretin alanında yaptığı başarılı çalışmalarla adını duyuran Şişman Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atanarak çalışmalarına başladı.

 

Midyat’ta sabahın ilk ışıklarında köy okullarında incelemeler yaparak mesaisine başlayarak biliniyordu.

 

Midyat’ın eğitim çıtasını alt sıradan ilk sıraya taşıyarak başarı gösteren Şişman bundan sonra Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğünün başarısı için çalışacak.

 

Hükümet Konağı salonunda düzenlenen programla uğurlanan Şişman, 'duygu dolu sözlerle veda ederek, elimizden geldiği kadar bizler eşitlik ilkesinden öteye hak adaletli davranmaya çalıştıklarını ve hak edene hakkını vermeye uğraştıklarını' söyledi.

 

İbrahim Şişman veda töreninde şöyle konuştu; “Yine aynı yerde aynı ile ve aynı bünyedeyiz, aynı kurumdayız. İlimizde eğitim alanında yükselen bir grafik var. Bir ekip ruhu oluştu, bu ekip ruhunu devam ettirmemiz lazım. Mardin deki bütün merkez ve ilçelerdeki bütün eğitim kurumlarında çalışan 11 bin eğitim çalışanı ile bir ekibiz. Elimizden geldiği kadar biz ileriye gideceğiz. Geriye gitmemeye herhangi bir düşüncemiz yok. İlimizin bütün öğretmen ve idarecilerine elimizden geldiğince sonuna kadar omuz omuza Mardin’in eğitim çıtasını daha yükseklere taşımak için çalışacağız. Eğitim ve öğretimdeki başarı çıtasını çok daha yükseklere taşımak için çalışacağız. Okul ve derslik sayısını arttırmak başta olmak üzere, eksiklikleri gidermek, öğrencilerimizin, velilerimizin ve öğretmenlerimizin huzurlu bir şekilde çalışmalarını sürdürmelerini sağlamak konusunda hep birlikte gayreti göstereceğiz Allah bu konuda yar ve yardımcımız olsun.”

 

Şişman’ın konuşması sırasında duygusal anlar yaşandı.

 

Öğretmenler adına sevgi ve saygılarını ifade eden Milli Eğitim İlçe Müdür vekili Abdulkadir Altay’da, duygu yoğunluğu yaşayan İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman’a Midyat’ta yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, “Bitmek tükenmek bilmeyen azminden ilçemize kazandırdığı her alandaki kaliteden dolayı kendisine müteşekkiriz.”dedi.

 

Veda törenine İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Abdulvasi Ete, Şube Müdürleri, Yusuf Günay, Faruk Tercan ve okul idarecileri katıldı. 

 

Yapılan konuşmaların ardından İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman Midyat’tan ayrıldı.

 

 

İbrahim Şişman Kimdir?

 

1961 yılında Malatya´da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Malatya´da tamamladıktan sonra Edirne Eğitim Enstitüsünden mezun oldu.

 

Uşak-Eşme Lisesinde Matematik Öğretmeni olarak görev yaptıktan sonra Uşak-Eşme Lisesi Müdür Yardımcısı, Ağrı Eleşkirt Lisesi Müdür Yardımcısı ve Müdürlüğü, Ağrı Doğubayazıt Y.İ.B.O. Müdürlüğü, Konya Höyük Kırali Lisesi Müdürlüğü, Konya Cemil Keleşoğlu Anadolu Lisesi Müdürlüğü, Konya Vali Kemal Katıtaş İlköğretim Okulu  Müdürlüğü, Konya Saray Önü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Vekilliği, Konya İsmail Hakkı Tonguç İ.H.O.O. Müdürlüğü ve Mardin Midyat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevlerinden sonra 01.02.2015 tarihinden itibaren Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Vekili olarak görevine devam etmektedir.

 

 


Kaynak: www.midyatweb.com

Editör: Selahattin Erol

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER