Mardin Milletvekili Aday Adayı Yıldız, Midyat'ta Gençlerle Buluştu

AK Parti’den Milletvekili aday adayı olan ve genç kimliği ile gittiği her yerde gençlerin desteği ile karşılaşan Gazi Yıldız, gittiği teşkilatlarda AK Parti’nin 2023 hedefindeki Yeni Türkiye’yi anlatıyor.

Mardin Milletvekili Aday Adayı Yıldız, Midyat'ta Gençlerle Buluştu

Ak Parti Midyat İlçe Teşkilatı’nda Gençlik Kolları ile buluşan Mardin Milletvekili aday adayı Gazi Yıldız, burada Gençlik Kolları başkanı Atilla Yarış ve yönetim kurulu üyeleriyle buluştu.

Konuşmasına kendinden söz ederek başlayan genç milletvekili adayı Yıldız, Mardin başta olmak üzere, bölge ve ülkede yaşana gelişmelere değindi. Ortadoğu başta olmak üzere bir çok ülkenin umudunun Türkiye olduğunu vurgulayan Yıldız, gençlere büyük görevler düştüğünü ifade etti.

Genel seçimlerde Ak Parti’den milletvekili adayı olmak için yaptığı çalışmalarına devam eden Gazi Yıldız, gençlere hitaben yaptığı konuşmasında “Bu davada bizim milletvekili adayı olmamızdan çok önemli olan bu kutlu davayı 2023’e taşıyacak, Yeni Türkiye’nin inşasında yer alacak genç neslimizin en güzel ve bilinçli bir şekilde yetişmesidir.”dedi.

GENÇLERLE AYNI FREKANSI KONUŞMALIYIZ

Genç tabanı olmayan bir siyasi anlayışın fazla yaşayamayacağını daha önceki dönemlerin siyasi partilerini örnekler vererek gösteren Yıldız, “Bölge gençliği siyasi anlamda büyük bir boşluk içinde. Ve bu boşluktan faydalanarak ülkemizi fitne ile karıştırmak isteyenlerin amaçladığı şekilde gençleri içine çekmek isteyenler pusuda yatıyor. İşte bundan dolayıdır ki yıllardır bölgemizde devam eden sorundan kaynaklı devlete bir güvensizlik ve aidiyet duygusu olmayan yurttaşlar ile doldu. Çözüm sureci ile sorunun çözümüne yönelik yapılan bütün çalışmalar çok yol kat etmiştir. Ancak hala gençlerimizde aidiyet duygusunu bir çözüme kavuşturamamıştır. Sebebi çok basit olmak ile birlikte maalesef feodal yapının ve gerek örfümüzden kaynaklanan gençlerin kendilerini ifade etmekte zorlanmaları veya aynı frekansta konuşabilecekleri kendilerinden olan biri olarak görebilecekleri ve kendi yaşıtı olan aynı heyecan ile dolu bir yetkili bulamamışlardır. Bizim örfümüzde büyüğe saygı çok önemlidir. Bu yüzden kendi fikirlerimizi açıklamakta zayıf kalıp ancak sokağa çıktığımızda gençliğin verdiği heyecan ve asilik ile büyüklerimiz tarafından söylenenin tersine bizi kendisine denk gören fikirlerin içinde açıklamakta ve harekete geçmektedir.”dedi.

2023 HEDEFİNİ ANLATTI

Gençlere, 2023 hedeflerini anlata Yıldız, partinin yerli sismik gemi için ilk adım, 2023’e kadar 2 nükleer santral, Kanal İstanbul, ‘Arıkopter’ uçmak için gün sayıyor, Yerli oto, İlk yerli uçağı uçuracağız, milli tank üretimi, ailelere ekonomik destek! Yeni evliler için ‘Yuva Teşvik Konutu Programı’ Evlilikler sorunsuz başlayacak, “Sosyal Hizmet ve Rehabilitasyon Merkezleri” geliyor, Çalışabilecek durumdaki her engelliye iş! tamamlayıcı emeklilik sistemleri geliyor, İşçi ve işverenler için ‘ortak veritabanı’, Spor tesisi olmayan ilçe kalmayacak! Güçlü yerli savunma sanayisi, Türk Cumhuriyetleriyle bütünleşeceğiz, Afrika’ya açılacağız, Yerel yönetimlere AB standardı, yenilenebilir enerji, Çevreci, sağlıklı ulaşım, atıklara düzenleme, yaşanabilir bir çevre için, her şehir bir marka, Balkanlarda daha etkin bir Türkiye, Ortadoğu ile aramızdaki sahte duvarları kaldıracağız, ABD ile ilişkiler güçlendirilecek, AB çalışmalarına devam edeceğiz, Çevreci, sağlıklı ulaşım, İslam Konferansı zirvesine ev sahipliği yapacağız, yerli bilişim yerli hizmet, sağlıkta kalite artacak, maliyet düşecek, Türk Uzay Kurumu geliyor!, Türkiye bölgesinin uçak bakım merkezi olacak, Sivil havacılık filoları 2 katına çıkarılacak, Havacılıkta hedef yılda 350 milyon yolcu, kendi uçağımızı yapacağız, demiryolları sınırları aşacak, taşımacılıkta hedef “0” sorun, kıtaları birleştireceğiz, Türkiye dünyanın sayılı lojistik merkezlerinden biri olacak, tarımda dünyanın ilk 5’i arasında olacağız, hedef 500 milyar dolar ihracat! savunma sanayimiz daha da güçlenecek, kişi başı gelir 25 bin dolar, Dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına gireceğiz, kişi başı gelir 25 bin dolar, dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına gireceğiz, gereksiz bürokrasi ortadan kalkacak, daha güvenli bir Türkiye, daha hızlı bir yargı sistemi, kısa ve öz, demokratik ve çoğulcu bir anayasa projeleri ile Türkiye’yi 2023 hedefleri hakkında sunumlar yaptı.

GENÇLİĞE SAHİP OLAN SOKAĞA SAHİP OLUR

6-7 Ekim olaylarında yaşananlara da değinen Yıldız, “Gençliğe sahip olan sokağa sahip olur. Sokağa sahip olan da topluma hakim olur. Bugün bölgemizde gençliğe sahip olan kimdir çok zor değil kim daha çok isyan diyorsa kim daha çok gençliğe kendini ifade etme şansı veriyorsa o gençliğe sahiptir. Nüfus baz alınarak bir durum analizi yapmak istersek %65 i 29 yaş altı genç olan bir ilde, aile bazında düşündüğümüzde eğer bir gurup aileyi anı siyasi fikre sahip olduğunu varsaydığımızda ve hepsinin yapılacak mitinge gelemsini sağlarsak doğal olarak mitingde genç sayısı daha çok göze çarpar. Ancak ak parti mitinglerine baktığımızda aklını, mantığını ve inancını ortaya koyarak düşünen bir ailenin bu memlekete yapılan hizmetler ve bugünün ve geçmişin karşılaştırması yapıldığında Ak parti’nin yaptıklarını görmemek için herhalde kör olmak lazım. Doğal olarak Ak Parti mitingleri daha çok orta yaşlı insanların katılmasına neden olmaktadır. Sebebi tecrübe ve mantık ile hareket eden büyüklerin Ak Parti’yi desteklemeleri ve çalışmalarına katılmalarıdır. Peki gençler nerde işte sorun tam da burdu. Çünkü gençlik demek heyecan demektir ve gençlik demek mantık ile değil duyguları ile hareket etmek demektir. Bu anlamda Kurucu Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın söylediği gibi gençlere siyasette yer vererek gençlerin kendi geleceklerini ve ümmetin geleceğinin bilinci ile çalışmasını sağlamak gerekiyor.”diye konuştu.

EN BÜYÜK ZENGİNLİĞİMİZ GENÇLERDİR

Doğal olarak gençliğin sokaktan aldığı duygu ve heyecan ile daha çok potansiyel enerjinin olduğu tarafı seçtiğini vurgulayan Yıldız, açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

“Bu da acılar üzerinden yapılan bütün miting ve sokak eylemlerinde aktif rol almaktadır. Bir diğer sorun ise Mardin bazında düşündüğümüzde gerek sosyal gerek ekonomik gerekse kültürel eksikliğini hissettiği şeyler için hayal kuramaması ve hayal kuramadığı içinde bunu hayata geçirmek içinde düşünceye dönüştürememesi yatıyor. Bir girişimci ve KOBİ olarak düşündüğümde bölgede girişimcinin önündeki sorunların başında gelen bürokratik engellerden dolayı bir girişimde bulunmak istiysen genç karşılaştığı sorunlar karşısında hemen girişimden vazgeçmektedir. Bu da nitelikli gençlerin bölgeyi terk etmesine neden oluyor. Mardin’in en büyük zenginliği ne turizmdir ne de tarımdır. Mardin’in en büyük zenginliği Gençleridir. Ve maalesef gençliğe yönelik çok ciddi bir yatırım yoktur. Bu da nitelikli gençlerin bölgeden göç etmesine neden olmaktadırlar. Bir tüccar olarak düşünürsek en pozitif yanımız hangisi ise biz ona daha çok yatırım yapar onu daha çok işlemeye çalışırız. Ancak bu şuana kadar Mardin de bu gerçekleşmediği içinde nitelikli genç göçü devam etmekte kalanlarda sokaktaki ideolojik fikirlerin esiri olarak sokak olaylarında baş göstermektedir. İşte bunun önüne geçebilmek ve Mardin de gençlere geleceğe dair hayal kura bilme yeteneklerini tekrar aktif hale getirmek İslam şuuru ile bilinçlenmiş ümmetin tüm fertlerini kardeş bilecek devletine ve milletin bütün fertlerine karşı aidiyet duygusu besleyebilecek bir gençlik olmalıdır. İşte bunun içinde bizim gibi genç kardeşlerimizin bugün çok fedakârlıkta bulunması gerekir ki yarınımızın gençleri rahat edebilsin. bu akşam bu kadar genç kardeş bir araya gelebiliyorsak ve Mardin’deki kardeşlerimizin geleceği için konuşabiliyorsak artık herkes bilmeli ki Ortadoğu’da hesapları bozan ümmetin gençliği Mardin dede aynı duygu ve niyet ile dava bildiği memleketinin ve mümin kardeşinin faydası olduğunu bildiği tarafta durmak, faydasız ve ümmete zarar verenlerinde karşısında durmaktır. Bu gün burada bir araya gelmiş siz değerli kardeşlerimin huzurunda olmaktan ve böyle aynı fikir ve niyetle yola cıkmış herkesin kendi kulvarında memleketine ve ümmetine hizmet aşkı taşıyan genç kardeşlerimi görmekten çok mutluyum. Allahın izni ile hamurumuzun mayası olan ümmet kardeşliği sonuca ulaşarak orta doğuya barış ve kardeşliği getirecektir.”şeklinde konuştu.

Kaynak: www.AjansMidyat.com

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER