Mardin Milletvekilleri Yemin Etti

Mardin milletvekilleri AK Partili Orhan Miroğlu ile HDP'li Mehmet Ali Aslan, Enise Güneyli, Erol Dora, Mithat Sancar ve Gülseren Yıldırım Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yemin ettiler.

Mardin Milletvekilleri Yemin Etti

 

7 Haziran’da gerçekleştirilen milletvekili genel seçimlerinde sandıktan başarıyla çıkan HDP'li Mehmet Ali Aslan, Enise Güneyli, Erol Dora, Mithat Sancar ve Gülseren Yıldırım ile AK Partili Orhan Miroğlu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yemin ettiler.

Mardin'i TBMM’de temsil etmeye hak kazanan 6 milletvekili, gerçekleştirilen yemin töreninin ardından göreve başladılar. 25. dönem milletvekillerinin katılımı ile gerçekleşen Meclis Genel Kurulu’nu, en yaşlı milletvekili unvanı ile CHP Antalya Milletvekili ve CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal yönetti. 

GÜNEYLİ BAYKAL'A YARDIM EDECEK

Bu arada TBMM'nin 25. Dönem çalışmalarında oturumu yöneten Deniz Baykal'a, HDP'den Mardin Milletvekili Enise Güneyli yardım etti.

Uzun mesai nedeniyle en genç 6 milletvekili geçici katip üye sıfatıyla TBMM Başkanlık Divanı’da Baykal’a yardımcı olarak, dönüşümlü olarak milletvekillerinin isimlerini okudu. TBMM Başkanlık Divanı’nda görev yapan genç vekiller şunlar: HDP/Enise Güneyli-1986, HDP/Tuğba Hezer-1989, AK Parti/Fatma Gaye Güler-1988, HDP/Dilek Öcalan-1987, AK Parti/Abdurrahim Boynukalın- 1987, AK Parti/ Sena Nur Çelik-1986. 

YEMİN TÖRENİNDEN SONRA 5 GÜN ARA

Yemin töreninin ardından Meclis Başkanı adaylarının başvuru süreci için Genel Kurul çalışmalarına 5 gün ara verecek. Bu sürenin sonunda Meclis Başkanlığı seçiminin ilk turu yapılacak. Bu arada milletvekillerinin yemin günü odalarını kullanabilmeleri için dün TBMM Başkanlık Divanı salonunda parti gruplarının temsilcileri eşliğinde kura işlemi yapıldı. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER