Midyat 75. Yıl İMKB Mardin'de Gurur Kaynağımız Oldu

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Movapark AVM arasında düzenlenen protokol gereği 8.sınıflar arası Bilgi yarışmasında Midyat 75.Yıl İMKB ortaokulu düzenlenen il finalinde Mardin birincisi olarak tarihi bir başarıya imza attı.

Midyat 75. Yıl İMKB Mardin'de Gurur Kaynağımız Oldu

 

Spor, sağlık ve eğitim alanında Mardin’de başarı üstüne başarı göstererek yıldızı parlayan kadim kent Midyat, bir kez daha Midyat 75 Yıl İMKB öğrencileri tarafından zirveye taşındı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Movapark AVM arasından düzenlenen protokol ile il geneli okullar arası bilgi yarışması düzenlendi. Yarışmaya Midyat’ı temsilen katılan öğrenciler beyin fırtınası ile tüm öğrencileri geride bırakarak zirveye oturdu.  Öğrencilerin başarısı başta okul idaresi ve öğretmenleri olmak üzere öğrenci velileri ve Midyatlılar tarafından büyük takdir topladı.

Başarılı öğrenciler ödüllerini Mardin Vali Yardımcısı Tolga Kamil Ersöz’ün elinden alırken heyecanlı ve sevinçli halleri dikkatlerden kaçmadı.

Öğrencilerin gösterdikleri üstün başarı karşısından gururlu ve mutlu olduklarını işaret eden 75. Yıl İMKB Okulu Müdürü  Yılmaz Ölmez “Elde edilen başarının ardından’’Midyat’ta İlçe birincisi olduktan sonra aynı başarıyı Mardin birincisi olarak taçlandırmanın gerçekten çok güzel bir duygu, bu başarının elde edilmesinde veli, öğretmen, okul üçgeninin önemli bir rolü, öğrencilerinin yetiştirilmesinde büyük emekleri geçen veli ve öğretmenlere teşekkür ettiğini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER