Midyat Bahçelievler Cami İnşaatı Hızla İlerliyor

Midyat Bahçelievler Mahallesi Kazım Karabekir Caddesinde hayırsever vatandaşlar tarafından yaptırılan cami inşaatı hızla ilerliyor.

Midyat Bahçelievler Cami İnşaatı Hızla İlerliyor

Midyat Bahçelievler Mahallesi Kazım Karabekir Caddesinde hayırsever vatandaşlar tarafından yaptırılan cami inşaatı hızla ilerliyor.

 

Camin inşaatından ve yapımından sorumlu iş adamları Abdulhakim Ayhan ve Halil Tekince nin üstlendiği Caminin, kaba inşaatının sürdüğünü belirterek inşaatta incelemelerde bulundular.

 

Ayhan, inşaat alanını gezdikten sonra çalışmaların geldiği son nokta hakkında şu bilgileri paylaştı:

 

“Bahçelievler mahallesinde yaptırdığımız cami mimarisinin yanı sıra pek çok farklı özelliği ile Midyat’ta benzersiz bir camisi olacak. Mimari açıdan Midyat’ta bulunan Hz. Muhammed (BİPA) Cami benzeri olacak. Toplam bin 450 açık alan içerisinde, bin 400 metrekare kapalı alanda inşa ediliyor. Adını henüz daha kararlaştıramadığımız cami de son aşamaya gelindi. Önümüzdeki Aralık ayında tamamlanarak Midyat halkımızın hizmetine sunacağız. Midyat’ta benzersiz bir cami olacak diye bilirim. Caminin arsası ve inşaatı hayırsever Midyatlılar tarafından yapılmaktadır. Üç katlı iki minareli olacak. Yöreye özgü katori taşı (kalker) kullanılıyor. Camide, taziye evi, Kur’an kursu, mutfak, gasil hane, abdesthane ve sosyal alanlar bulunacak. Ayrıca kadınlar için ayrı girişi olan mescit, taziye evi, kız kuran kursu, mutfak ve lavabolar olacak. Tam anlamı ile Midyat halkımıza sosyal ve kültürel bir alan kazandıracağız. Kadınlar ibadetlerini yaparken aycı çocukları için oyun parkı olacak.” dedi.

 

Cami inşaatının hızla ilerlediğini kaydeden Halil Tekince ise, yardım yapmak isteyen vatandaşlara da çağrıda bulunarak, “Hayır işlemek isteyen vatandaşlarımız var ise cami inşaatımızı gelip yerinde inceleyip, gezebilirler. Ne yardımı yapmak istediklerine bakabilirler. Camimize yapacakları hayır ve yardımları görebilirler.”dedi.

 


Kaynak: www.midyatweb.com

Editör: Selahattin Erol

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER