Midyat-Der ABD 'de Öldürülen 3 Müslüman Genç İçin Açıklama Yaptı

Midyat-Der Başkanı İdris İraz, ABD' nin Kuzey Carolina eyaletinin Chapel Hill kasabasında Salı günü üç Müslüman gencin başlarından vurularak öldürülmesiyle ilgili açıklama yaptı.

Midyat-Der ABD 'de Öldürülen 3 Müslüman Genç İçin Açıklama Yaptı

Midyat-Der Başkanı İdris İraz, ABD' nin Kuzey Carolina eyaletinin Chapel Hill kasabasında Salı günü üç Müslüman gencin başlarından vurularak öldürülmesiyle ilgili açıklama yaptı.

 

İraz, yaptığı yazılı açıklamada, "Deah Barakat, Yusor Muhammed Ebu Salha ve Razan Muhammed'in 'acımasız ve gaddar biçimde' öldürülmesiyle ilgili Dünya bu olaya sessiz kaldığı gibi medya kuruluşları da bu haberi görmezden geldi.”dedi.

 

Midyat-Der Yönetim Kurulu Başkanı İdris İraz, yaptığı yazılı açıklamasında şunları kaydetti, “ABD’de yaşayan 3 Müslüman genç evlerinde uğradıkları silahlı saldırı sonucu vahşice katledildi. Habere yer veren bazı medya kuruluşları, olayı otopark kavgası şeklinde sunarak, sulandırmaya ve medeni, batının İslam düşmanlığını örtmeye çalıştığını ifade etti. .

 

Midyat-Der Başkanı İraz açıklamasını şöyle sürdürdü: “Ölen ve öldürülen Müslüman olunca sözde modern dünya adeta ölüm sessizliğine bürünmektedir. Doğrusu, Müslümanlar Batının bu çifte standartlı tutumu ile ilk kez karşılaşmıyorlar. Suriye’de yüz binlerce Müslüman katledilirken, Filistin’de onlarca yıldır kadın ve çocuklar öldürülürken, Mısırda bir gecede binlerce kişi şehit edilirken, İslam coğrafyasında Müslümanlar bir bir yok edilirken de hep aynı tavrı takınarak sessizce izlemekle yetindiler. ABD ‘de herhangi bir şiddet eylemine karışmamış, zamanlarını ihtiyaç sahibi mültecilerin hayatına adamış Müslüman gençler, ABD basınında neredeyse hiç yer almayan terör eylemine kurban giderken, Batı’nın çifte standardı bir kez daha kendisini gösterdi. Özellikle Fransa’daki Charlie Hebdo dergisine yapılan kanlı baskın sonrası “İslamcı terörist” kavramını akıllara yerleştirmeye çalışan Batı medyası, Müslümanların katledildiği terör saldırısında üç maymunu oynadı. Fransa’daki Charlie Hebdo dergisine yapılan kanlı baskın sonrası terörizmle mücadele etmek üzere kol kola bir dayanışma örneği göstererek yürüyenler, Müslümanlara yapılan saldırılar karşısında ise sus pus olup sessiz kalmayı tercih ettiler.”dedi.

 

11 Eylül’le tırmanışa geçen, Obama yönetimiyle birlikte hafifletilmeye çalışılan İslamofobi’nin, özellikle IŞİD tarzı örgütlerin ortaya çıkarılması ile birlikte yeniden yükselişe geçtiği vurgulayarak açıklamasını şu sözlerle devam etti:

 

“İslam’ın Batıdaki yükselişini engellemek amacıyla oluşturdukları İslamofobi algısı, toplumsal kaos oluşturmakta, halkların beraber yaşama olanağını azaltmaktadır.  Bu olayda medya, üç Müslüman’ı şehid eden caninin akıl sağlığının yerinde olmadığı gibi safsatalarla kamuoyunu yanıltmaya çalışmaktadır. Daha önce de Filistin’de  bir camiye saldırıp 29 kişiyi şehid eden bir Yahudi için akıl hastası ifadesi kullanılmıştı. Batı böyle davranarak adeta bütün dünya Müslümanlarıyla alay etmekte İslam düşmanlığını örtmeye çalışmaktadır. Bütün bu yaşananlar karşısında İslam düşmanlarına verilebilecek en güzel cevap tekrar özümüze dönmemiz, dünya Müslümanları olarak bir ve beraber olmamızdır. Bu bağlamda Batının İslam’a karşı çifte standartlı tutumundan vazgeçmesi gerektiğini bildirir, Amerika’da ırkçı terörist tarafından vahşice öldürülen kardeşlerimiz için Allah’tan rahmet dileriz.”

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER