Midyat Eğitim Bir-Sen Abdulkadir Altay'a Yapılan İstifa Çağrılarına Yanıt Verdi

Eğitim Bir Sen Midyat Temsilciliği, Midyat Eğitim Sen üyelerinden Milli Eğitim Müdür Vekili Abdulkadir Altay' a yapılan istifa çağrısına bir basın açıklaması ile iddialara yanıt verdi.

Midyat Eğitim Bir-Sen Abdulkadir Altay'a Yapılan İstifa Çağrılarına Yanıt Verdi

Eğitim Bir Sen’den İddialara Yanıt

 

Eğitim Bir Sen Midyat Temsilciliği, Midyat Eğitim Sen üyelerinden Milli Eğitim Müdür Vekili Abdulkadir Altay' a yapılan istifa çağrısına bir basın açıklaması ile iddialara yanıt verdi.

 

Eğitim Bir Sen Midyat Temsilciliği yönetimi adına yapılan yazılı basın açıklamasında “Eğitim Sen Midyat Temsilciliği iddia etmiş olduğu; 'İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Abdulkadir Altay ’ın Milli Eğitim Müdür Vekiliyken sendikasının örgütlenme gezilerine katıldığı' belirtilmiştir. Bu iddia tamamen asılsızdır. Bu iddiayı ortaya atanlar, bu iddiayı ispat etmekle yükümlüdür. İspat etmezlerse müfteridirler.' Denilerek konulara açıklık getirildi.

 

Sendikamıza yönelik ileri sürülen iddialarla ilgili yönetim kurulumuz aşağıdaki açıklamaları yapma gereği duymuştur denilen yazıda şu konulara yer verildi:

 

“Eğitim Sen Midyat Temsilciliği 19.02.2015 tarihli basın açıklamasında, iddia etmiş olduğu; İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Abdulkadir Altay’ın Milli Eğitim Müdür Vekiliyken sendikasının örgütlenme gezilerine katıldığı belirtilmiştir. Bu iddia tamamen asılsızdır. Bu iddiayı ortaya atanlar, bu iddiayı ispat etmekle yükümlüdür. İspat etmezlerse müfteridirler. Diğer iddiaları ise sendikaya üye olan öğretmenlerin okullara üyelik formlarının resmi bir üst yazı şeklinde gönderildiğidir. Bahse söz konusu olan iddianın gerçeği yansıtmadığı, duyuru mahiyetindeki yazının resmi bir nitelik taşımadığı, yazının Eğitim Bir Sen Midyat Temsilciliği Başkan Vekili Hüseyin Yücel tarafından kendi okulundan iletişim ağı üzerinden diğer okullara gönderildiği kayıtlarda mevcuttur. Bunun ispatı konusunda kapımız herkese açıktır. Yazının herhangi bir resmi geçerliliği söz konusu olmadığı, ilgili okul müdürünü bilgilendirme amacıyla gönderildiği, benzer yazıları iddiaları ortaya atan sendikanın da kullandığı ve okullara gönderdiği kayıtlarda sabittir. Söz konusu iddia sahipleri bilgi amaçlı olarak ilgili kişilere gönderilen bir yazıyı kamuoyunu yanılmak için kullanmışlardır.

İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Abdulkadir Altay, göreve başladığı 02.02.2015 tarihinden bugüne kadar, Eğitim Bir Sen’in örgütlenme çalışmasına ne zaman, nerede katıldığını, bu amaçla hangi okulları ziyaret ettiğini, hangi öğretmenleri toplayıp etkilemeye çalıştığını ispata davet ediyoruz. “Çamur at, tutmazsa izi kalır” mantığıyla hareket etmek bir eğitimciye, eğitim sendikasına yakışmamaktadır.

 

Eğitim Bir Sen Midyat Temsilciliği olarak şu ana kadar eğitim adına yaptığımız eylemlerle, etkinliklerle alnımız ak, başımız diktir.

 

Bu vesile ile söz konusu iddia sahiplerini; mesnetsiz, kişi ve kurumları hedef alarak yıpratmaya çalışan eylemlerden vazgeçip, eğitim sendikasının asli görevi olan eğitimle ilgili faaliyetler yapmaya davet ediyoruz.”
Kaynak: www.midyatweb.com

Editör: Selahattin Erol
Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER