Midyat Eğitim Bir Sen De Kobani Saldırılarını Kınadı

Suriye’nin Rasulayn (Kobani) bölgesinde IŞİD terör örgütü tarafından sivil insanlara yönelik yapılan katliamlar Midyat Eğitim Bir Sen tarafından kınandı.

Midyat Eğitim Bir Sen De Kobani Saldırılarını Kınadı

Eğitim Bir Sen Midyat Temsilcisi Hüseyin Yücel tarafından yapılan yazılı açıklamada; “İslam âleminin kutsal ayı olan Ramazan'ı idrak ederken, İslam adına hareket ettiğini iddia eden DAEŞ tarafından Kobani'de ellerinde oyuncak bulunan çocuklara, evlerinde yaşamaya çalışan kadınlara, yaşlılara, Kuveyt'te camide ibadetlerini yapmaya çalışan insanlara ve Tunus'ta ellerinde silah bulanmayan masum insanlara karşı yapılan saldırıların İslam'da yerinin olmadığı, bilakis İslam dini ile tamamen zıt olduğu aşikardır. Zira barış dini olan dinimiz savaşta dahi masum kadın, çocuk ve ihtiyarların öldürülmesini yasaklamıştır. İnsanlıkla bağdaşmayan çoluk, çocuk, yaşlı, kadın demeden masum insanlara karşı yapılan bu saldırıların Müslümanların arasına fitne ve ayrılık koyma dışında hiçbir amaca hizmet etmediği görülmektedir.”

Yücel açıklamasında; İslam adına hareket ettiğini iddia eden DAEŞ'in en büyük zararı İslam'a ve Müslümanlara verdiği gün gibi ortadadır“Öyle ki Tunus'taki saldırının ardından Tunus Hükümeti tarafından 80 tane camiye kilit vurulmuştur. Dünyanın çeşitli yerlerinde Müslümanlara karşı baskı, zülüm ve işkenceler artmıştır.Bu elim olayların bir başka düşündürücü yanı ise olayların her yıl olduğu gibi Ramazan ayında yükseliş göstermesi “Bu ayda dünya gündemine kardeşlik, barış, yardımseverlik ve birliktelik görüntüleri ile gelen Müslüman halkları, bu görüntülerle baskı altına alma ve Müslüman halkların bu caniler ile aynıymış gibi gösterme çabaları manidardır. Barış dini olan İslam dinini ve Müslümanları şiddet yanlısı ve terörist gösterme çabasından başka bir şey olmayan DAEŞ terör örgütü projesinin kime ve neye hizmet ettiğini anlamak güç değildir.” “dedi.

Son olarak Yücel “Bu mübarek ayda Kobani'de hayatını kaybeden kardeşlerimiz başta olmak üzere Kuveyt ve Tunus'taki saldırılarda hayatını kaybedenlerin acısını yüreğimizde hissediyoruz. Çocuk, kadın, yaşlı demeden barbarca masum insanları katleden DAEŞ terör örgütünü ve kendine şiddeti bir yaşam biçimi olarak belirlemiş olan her türlü oluşumu nefretle kınıyoruz.”ifadelerini kullandı.

Kaynak: www.AjansMidyat.com

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER