Midyat Eğitim Bir Sen Üyeleri Umreye uğurlandı

Midyat Temsilciliği üyelerinden oluşan bir gurup öğretmen umre ziyaretinde bulunacak.

Midyat Eğitim Bir Sen Üyeleri Umreye uğurlandı

Midyat Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Midyat Temsilciliği üyelerinden oluşan bir gurup öğretmen umre ziyaretinde bulunacak.

 

Eğitim Bir Sen Midyat Temsilciliğinin organizesinde umreye gidecek 15 kişilik kafile sendika binası önünden dualarla kutsal topraklara uğurlandı. Eğitimciler ara tatilini umreye giderek değerlendirecek.

 

Kafileyi uğurlama programına Eğitim Bir Sen Midyat Temsilcisi Abdulkadir Altay, sendika üyeleri, öğretmenler ve umreye gideceklerin yakınları katıldı.

 

Uğurlama programında kısa bir konuşma yapan sendika temsilcisi Altay, umreye gidenlerden İslam Ümmeti için dua talebinde bulunarak, “bu organizasyonun düzenlenmesi noktasında üyelerimizden sürekli talep geliyordu. Biz de bu talepleri dikkate alarak bu organizasyonu gerçekleştirdik. Umreye gitmek isteyen birçok üyemiz kalan tatilin kısalığı nedeniyle gidemediler. Bu ilk organizasyonumuz ve 15 kişilik bir grup gönderiyoruz. Rabbim bu yolculuğu hayırlara vesile kılsın.”Dedi.

 

İnşallah onları uğurladığımız gibi yine bu şekilde coşkuyla karşılamayı Allah bize nasip eder diyen Altay, “Rabbim dileyen herkese umreye ve hacca gitmeyi nasip etsin. Gidecek kardeşlerimizden ümmet için, Alem- i İslam için dua talebinde bulunduk. İnşallah dualarını esirgemezler. Allah ziyaretlerini kabul makbul eylesin.”Şeklinde konuştu.

 

Umre grubu, hatıra fotoğrafı çekildikten sonra, yakınları ve sendika yönetici ve üyeleri tarafından gözyaşı ve dualarla umre yolculuğuna uğurlandı.

 


Kaynak: www.midyatweb.com

Editör: Selahattin Erol

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER