Midyat Halkların Demokratik Partisi (HDP) ilçe teşkilatının binası hizmete açıldı.

Midyat HDP İlçe Binası Törenle Açıldı

Midyat Halkların Demokratik Partisi (HDP) ilçe teşkilatının binası hizmete açıldı.

Midyat ilçesinde Halkların Demokratik Partisi (HDP) ilçe teşkilatının binası hizmete açıldı.

 

Cumhuriyet Mahallesi ve Bulvarı’nda ki Halkların Demokratik Partisi (HDP) hizmet binasının açılışına HDP Mardin Milletvekili Erol Dora, HDP İlçe Eş Başkanları  Hüseyin Alper ve Harbiye Demir, il ve ilçe yöneticileri partililer ve Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri katıldı.

 

Yapılan açılışın ardından gazetecilere açıklamada bulunan HDP Mardin Milletvekili Erol Dora, HDP olarak parti hizmet binasını açmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirterek, “Umuyoruz ki bu açılışımız demokratik barış sürecine bir vesile olur.”dedi.

 

Midyat yapısıyla tüm Türkiye’ye örnek olabilecek bir şehir olduğundan söz eden Dora şöyle konuştu: “ Şu anda bütün Türkiye’de Halkların Demokratik Partisi olarak tamamlamak üzereyiz. Geçen ayda Mardin’de il kongremizi gerçekleştirdik. Midyat ilçe binamız halkların demokratik konsepti açısından en uygun yerlerden birisidir. Farklı inançların, kültürlerin, etnik gurupların yaşadığı bir yerdir. Tüm Türkiye’de bir örnek olacaktır. Halkların Demokratik Partisi de bu evrensel düşünceler üzerine inşa edilmiştir. Bütün hakları inançsal bağlamda etnik bağlamında bünyesine alan siyasi bir partidir. Bu düşüncelerimizin bütün Türkiye’de yaygınlaşması ve Türkiye’ye yeni bir yaşam perspektifi doğrultusunda çağdaş bir Cumhuriyete evirilmemiz için biz mücadele eden bir partiyiz. Bu temelde bugün buraya geldik ve ilçe binamızı açtık. Umuyoruz ki bu açılışımız demokratik barış sürecine bir vesile olsun. Bu temennilerimizden biriside çözüm ve barış sürecinin onurlu bir barışa evirilmesidir. Beklentimizde bir an önce somut müzakerelerden başlayarak bütün halkları güvenebileceği bir sonuca ulaşılmasıdır. Kür sorununun çözümü, Türkiye’nin demokratikleşmesi ve yeni Türkiye’nin sivil, demokratik, çoğulcu bir anayasanın yapılmasıdır. Umudumuz bu dur ve bu temelde demokratik mücadelemizi sürdürüyoruz.”dedi.

 

Açılışın ardından davetlilere çeşitli ikramlar yapıldı. Milletvekili Dora, daha sonra Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Midyat temsilciliğini ziyaret ederek temsilci Reşit Aslan ve yönetim kurulu üyeleri ile çeşitli konuları görüştü.

 
Kaynak: www.midyatweb.com

Editör: Selahattin Erol
Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER