Midyat Lise Ve Ortaokullar Arası Matematik Olimpiyatları Yapıldı

Midyat İlçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü yarışma tertip komitesi tarafından her yıl gerçekleştirilen lise ve ortaokullar arası matematik olimpiyatları gerçekleşti

Midyat Lise Ve Ortaokullar Arası Matematik Olimpiyatları Yapıldı

Midyat İlçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü yarışma tertip komitesi tarafından her yıl gerçekleştirilen lise ve ortaokullar arası matematik olimpiyatları gerçekleşti.

 

Midyat Hayrettin Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen Matematik Olimpiyatlarında, Midyat Kız Anadolu İHL Birini, 75 yıl İMKB Anadolu lisesi ikinci geldi. Her iki okul 22 Mayıs ta Mardin de yapılacak olan liseler arası Matematik Olimpiyatlarında Midyat’ı temsil edecekler.

 

Ortaokullar arasıda Midyat merkez ve merkeze bağlı mahalle ve köylerden 32 okulun katıldığı yarışmada ise 75 yıl İMKB ortaokulu birinci oldu. Atatürk, Mehmetçik ve Mehmet Nezih Erdem ortaokullar arası eşitliği ise ikinci oldular. Dereceye giren okullara ödülleri Midyat Kaymakamı Oğuzhan Bingöl ve Midyat İlçe Milli Eğitim Müdürü ekili Abdulkadir Altay verdi.

 

Matematik Olimpiyatlarının finalinde konuşan Kaymakam Oğuzhan Bingöl; “Bu tip organizasyonların yapılması için her türlü katkıyı vermeye hazırız. Bu cesareti ve öz veriyi öğretmen arkadaşlarımızda görmek istiyoruz ve gördük. Herkese tekrar teşekkür ediyorum.”dedi.

Yarışmalar hakkında genel bir değerlendirme yapan İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Abdulkadir Altay ise şunları kaydetti. “Matematik olimpiyatları gerçekleştirme nedenimiz, matematiği başaramama korkusunu yenmeye yardımcı olmaktır. Yarışan tüm okul öğrencilerimizin gayet başarılı olduğunu gördük. Başa baş geçen bir yarışma oldu. Bu bizi çok memnun etti. Matematik başarılamayacak bir ders değildir. Sadece öğrencilere sevdirilmesi gereken bir derstir. Bir eksiklik olduğunu keşfettik bu eksikleri gidermek için uğraştık ve başardık. Burda birinci olan okullarımızın ilde de başarılı olacaklarına inancım tamdır.”şeklinde konuştu.

 

Matematik öğretmenleri zümreleri tarafından hazırlanan 20 sorunun sorulduğu yarışma heyecanlı ve çekişmeli geçti. Birincilere yarım altın, ikincilere çeyrek altın verildi.

 


Kaynak: www.midyatweb.com

Editör: Selahattin Erol

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER