Midyat MTAL 'ın Başarılı Sporcuları Destek Bekliyor

Midyat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL), ilçede düzenlenen müsabakalarda kazandığı 4 maçın ardından Mardin’de oynadığı iki maçı da farklı kazanarak grup birincisi olarak, il finallerinde oynama hakkı kazandı. Öğrenciler yetkililerden destek beklediğini kaydetti.

Midyat MTAL 'ın Başarılı Sporcuları Destek Bekliyor

Midyat’ta okullar arası 8 takımın katılımıyla oynanan turnuvada şampiyon olarak Midyat’ı temsil hakkı kazanan ve Mardin’ de düzenlenen futbol müsabakasında da en iyi şekilde temsil ederek 2 maçını büyük farkla alan MTAL il finallerini de kazanarak Mardin’i Türkiye finallerinde temsil etmek için iddialı.

Mardin’de 13 takım arasında son 4 takım arasına kalmayı başaran takımın beden eğitimi öğretmenleri ve idarecileri öğrencilerin başarısını takdir ettiklerini belirtti.

Okul idaresi ve beden eğitimi öğrencileri kendilerine verilen desteklere atıfta bulunarak “Bu güne kadar ki maçlarımız için bizlere araç ve yakıt desteği veren kaymakamlığımıza teşekkür ederiz. Ancak Midyat’ın gururu olan ve hedefleri üst seviyede tutan takımızın finansal anlamda hem kurum/kuruluşlar hem de şehrin ileri gelenleri tarafından desteklenmesi gerektiğini belirttiler.

ÖĞRENCİLER DESTEK BEKLİYOR

Mardin’de il finaline katılmanın haklı gururunu yaşayan takım kaptanı Ümran Akçay“Takımımızın oyuncu ve oyun kalitesine bakıldığında finali de kazanarak şampiyon olmamız çok yakın. Ancak finansal destek ve malzeme katkısı olmadan şartların çok zorlaşacağını hepimiz biliyoruz. bizler kendimize son derece güveniyoruz ancak büyüklerimizin bizlere sahip çıkması lazım. Bizler 24 Aralıktaki yarıfinal ve 25 Aralıktaki final maçına Midyatlıların desteklerini bekliyoruz. Bu arada maddi manevi desteklerini esirgemeyen başta ilçe Kaymakamımız Oğuzhan Bingöl’e, ilçe milli eğitim müdürümüz İbrahim Şişman’a, okul idaremize ve özellikle beden eğitimi öğretmenlerimiz Abdullah Akgül, Mustafa Saylık’a başarımızda büyük pay sahibi oldukları için teşekkür ediyoruz.”ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: www.AjansMidyat.Com

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER