Midyat SGK İlçe Müdürü Güneş'ten 6552 Sayılı Yapılandırma Uyarısı

Midyat Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İlçe Müdürü Abdurrahim Güneş, 6552 Sayılı Kanunla başlayan yapılandırma kapsamasına giren borçlar, 2 Şubat 2015 tarihinde sona ereceği söyledi.

Midyat SGK İlçe Müdürü Güneş'ten 6552 Sayılı Yapılandırma Uyarısı

Mardin’in Midyat Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İlçe Müdürü Abdurrahim Güneş, 6552 Sayılı Kanunla başlayan yapılandırma kapsamasına giren borçlar, 2 Şubat 2015 tarihinde sona ereceği söyledi.

 

Güneş, yatığı açıklamada 30 Nisan 2014 tarihi öncesine ait olan; vatandaşlarımızın faydasına olan bu yapılandırmaya başvuru süresi içerisinde başvurmaları hususu çok önemli hatırlatmasında bulundu.

 

SGK Müdürü Güneş şöyle konuştu: “Bu bağlamda, işveren prim borçları, Bağ-Kur prim borcu, Bağ-Kur’da borç sebebiyle durdurulan sigortalılık süreleri, İşsizlik sigortası primi, Asgari işçilik primi, Emeklilerin ödediği sosyal güvenlik destek primleri, İsteğe bağlı ve topluluk sigortası primleri, İdari para cezası; kapsamındaki borçlar için 2 Şubat 2015’e kadar Sosyal Güvenlik İl Müdürlükleri Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüklerine başvurmaları gerekir. Başvuruların posta yolu ile yapılması halinde, taahhütlü, iadeli taahhütlü, PTT Kargo, ya da APS yolunun tercih edilmesi şartıyla başvuru formunun postaya verildiği tarih Kuruma verildiği tarih olarak kabul edilecektir. Buna karşın adi posta yolunun tercih edilmiş olması halinde ise başvuru formunun Kurum evrak kayıtlarına giriş tarihi Kuruma verildiği tarih olarak kabul edilecektir.”dedi.

 


Kaynak: www.midyatweb.com

Editör: Selahattin Erol

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER