Midyat'a Dakar Rallisinde Yarışacak Sporcular Geldi

Dakar Rallisi' nde yarışacak Şakir Şenkalaycı ve Serkan Özdemir Midyat’ta geldi

Midyat'a Dakar Rallisinde Yarışacak Sporcular Geldi

2015 Dakar Rallisi Organizasyona katılacak Türkiye şampiyonu sporcular Şakir Şenkalaycı ve Serkan Özdemir'in Batmandaki tanıtım startının ardından Mardin’in Midyat ilçesine geldi.

 

2015 Dakar Rallisi'nde Türkiye'yi temsil edecek Şakir Şenkalaycı ve Serkan Özdemir tanıtım turları ve destek için geldiği Midyat’ta minik gösterileri ile vatandaşların ve miniklerin sevgisini kazandı.

 

Buradaki halkla bütünleşen sporcular ayrıca çocuklara tişört dağıtarak motosikletlere bindirdiler. Hatıra fotoğrafı çeken iki milli sporcuya ilgi beklenenden fazla oldu.

 

-“Tanıtım turu Batman'dan başlayıp, Hasankeyf, Midyat, Mardin ve Şanlıurfa Suruç'ta bitecek”:

 

Türkiye Motosiklet Federasyonu milli sporcu Şakir Şenkalaycı, Midyat’ta yaptığı gazetecilere yaptığı açıklamada Motosikletin farkındanlığıyla yapılacak organizasyonda dünya barışına dikkat çekmek için geldiklerini söyledi.

 

Şenkalaycı şöyle konuştu: “Dakar Rallisi dünyanın en zor olan motor sporlarından olan Dakar, ülkeler adı altında da düzenleniyor. Bizde neden Türkiye’de ülkemizin desteğini alaraktan buraya gitmeyelim. Bayrağımız en üst seviyeye dikelim diye düşündük. Biz Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) olaraktan Batman'dan başlayıp, Hasankeyf, Midyat, Mardin ve Şanlıurfa Suruç'tan Dakar’a bitecek şekilde program düzenledik. Sloganımızda, “Spor, Barış ve Kardeşliktir" anlamında. Amacımız ülkemizi doğusundan, batısına, kuzeyinden güneyine tüm halkımızı bütün gücümüz ile dünyaya tanıtmak amacındayız.”dedi.

 

—“motosiklet sporları ile ilgili farkındanlık oluşturmaktır”

Serkan Özdemir ise, Motosiklet sporu gerçektende çok keyifli bir spor olduğundan söz ederek şöyle dedi: “Biz istiyoruz ki bu motor sporlarının Midyat tada, Mardin dede, Güneydoğu dada yapılamasını istiyoruz. Burada birçok arkadaşımız motosiklet kullanıyordur veya kullanmayı seviyordur. Netice itibari ile bu motosikletin de bir sporunun olduğunu, buradaki arkadaşlarla hem bir araya gelmek, hem de tarihi, turistik ve örenlerinin fotoğraflarını çekerek motosiklet sporları ile ilgili farkındanlık oluşturmaktır.”

 

 

Arjantin, Şili ve Bolivya topraklarında 9 bin kilometreden oluşan parkurda gerçekleştirilecek Dakar Rallisi, 3 Ocak Cumartesi günü Arjantin'in başkenti Buenos Aires'ten start alacak. 17 Ocak Cumartesi günü Buenos Aires'te son bulacak ralliye 164 motosiklet, 138 otomobil, 64 kamyon ve 48 quads kategorilerinde 414 araç katılacak.

 

Güney Amerika kıtası, 13 gün sürecek dünyanın en zorlu yarışı 2015 Dakar Rallisi'ne, tarihinde 7. kez ev sahipliği yapacak. Yarışçılar, Buenos Aires'te başlayacak rallide toplam 9 bin kilometreden fazla mesafeyi üç ülkede çöl, toprak yol ve zorlu nehir yatağı ve 4 bin kilometrede dağ geçitlerini aşarak tekrar Buenos Aires'te bitiş noktasına ulaşmaya çalışacak.

 

 


Kaynak: www.midyatweb.com

Editör: Selahattin Erolm

paykasa bozdurma işlemlerinizi http://paykasabozdurmali.com/ üzerinden gerçekleşdirebilirsiniz .
Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER