Midyat'lı Fidan İşcan, engellilerin sesi olmak için adayım dedi

İşcan, engellilerin ve kadınların sesi olmak için aday olduğunu söyledi.

Midyat'lı Fidan İşcan, engellilerin sesi olmak için adayım dedi

Ak Parti Diyarbakır’dan aday adayı olanlar arasında bulunan yürüme engeli Fidan İşcan, engellilerin ve kadınların sesi olmak için aday olduğunu söyledi.

 

Adalet ve Kalkınma Partisi Ak Parti’den 25 dönem Milletvekilliği için Diyarbakır’dan aday adayı olan İşcan, “engellilerin ve kadınların sesi olmak için Ak Parti’den adayım” dedi.  

 

Aslen Midyat Mardinli olan Fidan İşcan, 7 Haziran Pazar günü yapılacak olan genel seçimlerde Diyarbakır’dan aday adaylığı başvurusunda bulundu. Geçtiğimiz yerel seçimlerde Milliyetçi Hareket Parti (MHP)’den Midyat Belediye Başkanlığı için mücadele veren yürüme engelli İşcan, engellilerin ve kadınların sesi olmak için bu kez Diyarbakır’dan milletvekili aday adayı olduğunu aktardı.

 

Fidan İşcan, yaptığı açıklamada yıllardır siyasetin içinde olduğunu aynı zamanda iş sektöründe bulunduğunu belirterek yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

 

“Diyarbakır’da bazı sendika, dernek ve sivil toplum örgütlerinden aldığım teklifler üzerine Ak Parti den aday oldum. Ak Parti egelilerin sorunlarına daha sıcak baktığından dolayı 25 dönem genel seçimlerini değerlendirdim. Diyarbakır ve Ankara arasında engellilere köprü olmak için adayıyım. Bölgenin ağır şartları altında engellilerin ne kadar sıkıntı yaşadıklarını çok iyi biliyorum. Bilhassa bugün konuşulan çözüm sürecinin bir parçası engellilerin olduğunu düşünüyorum. Çünkü çatışmacı ortamda, gergin ortamlarda bugün çocukların geleceğin birer engelli adayı olarak görüyorum. Anayasanın çözüm noktasında değişikliğin yapılmasına inandığım için Ak Parti’den aday adaylığına başvuruda bulundum.”dedi.

 

Bölgedeki sorunları çok iyi bilmekle beraber ve bölgedeki kadınların sesi olacağını sözlerine ekleyen İşcan, açıklamasını şöyle sürdürdü:

 

“Ak Parti gelmiş geçmiş, bütün hükümetler arasında en fazla engellilere hizmet getiren bir partidir. Kanunlarda iyileştirme yapan Ak Parti hükümeti olmuştur. Çünkü ben eski bir jenerasyonum! Geriye baktığım zaman geçen yıllara ve bugüne bakıyorum nerelerden nereye geldiğimizi apaçık görüyorum. Eğitim, sosyal, ekonomik alanda engeliler için harika hizmetler yapılmıştır. Bu açıdan bende bu hizmetin içinde olmak istiyorum.”

 

İşcan, 2007 yılında Diyarbakır’dan milletvekili aday adaylığı ve son yerel seçimlerde de Midyat Belediye Başkanlığı için siyasette yer aldı. 

 


Kaynak: www.midyatweb.com

Editör: Selahattin Erol

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER