Midyat'ta Çukurlara Fidan Dikerek Yol Sorununa Tepki Gösterdiler

Midyat’ın en işlek caddede artan çukurlara tepki gösteren Eğitim Bir Sen Temsilciği ve Midyat Sorunlarını Tartışma Platformu üyeleri yaptıkları basın açıklamasının ardından çukura fidan dikti.

Midyat'ta Çukurlara Fidan Dikerek Yol Sorununa Tepki Gösterdiler
Midyat’ın en işlek caddede artan çukurlara tepki gösteren Eğitim Bir Sen Temsilciği ve Midyat Sorunlarını Tartışma Platformu üyeleri yaptıkları basın açıklamasının ardından çukura fidan dikti.

Hükümet Konağı yanında bir araya gelen kalabalık grup, ihalesi tamamlandığı halde yola başlanılmamasın tepki gösterdi.  Midyat Sorunlarını Tartışıyor Platformu Başkanı Reşit Coşkun’un ve üyelerinin de destek verdiği etkinlikte, basın açıklamasını Eğitim Bir Sen Midyat Temsilcisi Abdulkadir Altay yaptı.

Altay“Kültürü ve tarihi dokusuyla övündüğümüz Midyat’ın, bu çukurlu yollara mahkum edilmesi 2014 Türkiye’sine yakışmıyor.  Yollar medeniyetin ve gelişmişliğinin ölçüsüdür. Türkiye’nin her yanının bölünmüş yollarla örüldüğü bir zamanda 2-3 kilometrelik Midyat şehiriçi yollarının çukurlar deryası olarak kalması yetkililerin ayıbıdır. Çukurlardan kaçan sürücüler, yaya ve diğer araçları tehlikeye düşürmektedirler. Vali Kemal Nehrozoğlu İlkokulu,  Midyat Anadolu İmam Hatip Lisesi, Midyat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yolları da dahil olmak üzere tüm yolların sıcak asfaltla yapılmasını talep ediyoruz.  Yama çözümler istemiyoruz. “dedi.

“Elektrik kesintisi ve telefon tepkisi”

Elektrik kesintisi, telefon ve internet kesintilerine de dikkat çeken Altay “Yaz-kış bitmeyen elektrik kesintisi, internet ve telefon hatlarındaki aksaklıkların sürekliliği Midyat’ın sahipsiz kaldığını göstermektedir. Özellikle köy ve beldelerde sürekli yaşanılan elektrik kesintileri eğitim ve öğretimi aksattığı gibi hayatı yaşanmaz kılmaktadır. Elektrik kesintileri sonucu yanmayan kaloriferler, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin üşümesine ve hastalanmalarına neden olmaktadır. Yıllardır süren bu sahipsizliğin son bulmasını istiyoruz. Midyatlıların hak ettiği tüm hizmetlerin gecikmeksizin verilmesini talep ediyoruz. Bu sorunlara dikkat çekmek için adeta patates tarlasına dönmüş yollara fidan dikiyoruz. Bu fidanların yetkililerin gönlünde yeşermesini ve hizmet olarak meyve vermesini umut ediyoruz.”şeklinde konuştu.

Midyat Sorunlarını Tartışma Platformu Başkanı Reşit Coşkun ise haksızlığın takipçisi olduklarını ve gerekli tüm hukuki yollara başvuracaklarını vurguladı.

Kalabalık grup ; ‘Bizimkisi bir çukur hikâyesi’, ‘Bu çukurlar böbrek taşına iyi geliyor’,’Taşın gümüşün ve çukurun şehri’, ‘Yolların ustasıyım, çukurların hastasıyım’, ‘Ortada çukur var yandan geç’, ‘Diller dinler ve çukurlar diyarı, ‘Sevdamız Midyat çukurları gibi hiç bitmesin’,’Yol bozuk sebastian’ yazılı döviz ve pankartlarla tepkilerini gösterirken, ‘Çukurlu yollar istemiyoruz’ şeklinde slogan attıktan sonra yolda bulunan çukurlardan birine fidan dikti.

Grup, gösterdiği tepkinin ardından dağıldı.

Kaynak: www.AjansMidyat.com

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Emre
Emre - 5 yıl Önce

Allah sorumluları bildiği gibi yapsın.

SIRADAKİ HABER