Midyat'ta Görev Yapan Gazi Polise Devlet Övünç Madalyası

Polis memuru Mehmet Adsan’a; Devlet Övünç Madalyası verildi.

Midyat'ta Görev Yapan Gazi Polise Devlet Övünç Madalyası

 

Mardin’de Gazi Polise Devlet Övünç Madalyası

           

 

Hatay'ın Yayladağı ilçesinde 10 Ağustos 2012 tarihinde yaşanan bir olay neticesinde, açılan ateş sonucu sağ kolundan yaralanan polis memuru Mehmet Adsan’a; Devlet Övünç Madalyası verildi.

 

 

Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti adına haklı gurur kaynağı olmasından dolayı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan adına Vali Ömer Faruk Koçak tarafından, Türkiye Cumhuriyeti Devleti Övünç Madalyası ve beratı tevdi edildi.

 

Mardin Valiliğinde düzenlenen törende konuşan Vali Koçak; " Bu beratı vermekten dolayı memnuniyetimi ve şükranlarımı ifade ediyorum. Allah senden razı olsun. Bu vesileyle hayatını kaybeden bütün  şehitlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerine sabırlar diliyorum mutlu uzun ömürler diliyorum. Allah başka keder vermesin diyorum" dedi.

 

 

Mardin Midyat ilçesinde halen görev yapan polis memuru Adsan ise " Bu mutlu günde beni yalnız bırakmadıkları için saygılarımı arz ediyorum. Ve devletimden Allah razı olsun Allah zeval vermesin. Böyle bir hediyeyle onurlandırdıkları için teşekkür ediyorum." dedi.

 

 

Törende, İl Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pekcan ve İl Jandarma Komutanı Alaattin Karsavuran da hazır bulundu.

 


Kaynak: www.midyatweb.com

Editör: Selahattin Erol

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER