Midyat'ta Madde Bağımlılığının Zararları Anlatıldı

Midyat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine, madde bağımlılığı ile mücadele çalışmaları kapsamında 'Bağımlı olma, özgür ol" projesi ile zararlı alışkanlıklar anlatıldı. Programa konuşmacı olarak katılan meslek grupları, öğrencilere zararlarını anlattı.

Midyat'ta Madde Bağımlılığının Zararları Anlatıldı

Kocatepe Okulu Kanferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İlhan Bayar, öğretmenler, öğrenciler ve programa konuşmacı olarak gelen meslek temcilileri katıldı.

Programda konuşmacı olarak katılan meslek grupları ve isimler şöyle; Doktor Necmettin Yıldız,  Avukat Şehmus Aslan, Midyat Müftü vekili Mehmet Nedim Yılmaz ve Psikolog Osman Ortaç. 

Sinevizyon gösterimi ile başlayan brogram daha sonra katılımcıların konuşmasıyla devam etti.Konuşmacılar sırasıyla öğrencilere; sigara, alkol, uyuşturucu ve teknolojik bağımlılık konusunda bilinçlendirme konuşmaları yaptı.Öğrencilere sağlık başta olmak üzere, hukuki anlamda cezai yaptırımlar, dini açıdan zararları ve bağımlıların toplumdaki davranışları özenle anlatıldı. 

Öğrencilerin bağımlı olmadan önce izlemeleri gerek yol ve bağımlıların tavır ve davranışlarının detaylı anlatıldığı program soru cevap şeklinde sona erdi.

Kaynak: www.AjansMidyat.com

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER