Midyatta Öğretmenlerden Müzik Resitali

Midyat ilçesinde görev yapan Müzik Öğretmenleri, izleyicilere Müzik Resitali Sundu.

Midyatta Öğretmenlerden Müzik Resitali

Midyat ilçesinde görev yapan Müzik Öğretmenleri, izleyicilere Müzik Resitali Sundu.

 

Midyat Eğitim Sevenler Derneği (MES-DER) tarafından düzenlenen konser yaklaşık 2 Saat Sürdü.

 

Kocatepe Ortaokulu salonunda Türk halk müziğinin nostaljik ve beğenilen eserlerinin seslendirildiği konserde, yöresel türküleri seslendirmenin yanında, Türkçe, Arapça, Kürtçe, Süryanice, Zazaca ve Yunanca türküleri seslendirildi.

 

Konser çoğunluğu öğretmenlerin ve sağlık çalışanlarından oluşan izleyicilerden tam not aldı. Müzik öğretmenleri, dinleyenlere unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu.

 

Konser sonrası konuşan Midyat Eğitim Sevenler Derneği Başkan Yardımcısı Aydın Üstün, amaçlarının öğretmenlerin sosyal aktiviteler içerisinde olmalarını sağlamak olduğunu söyledi.

 

Aydın şöyle konuştu.”Kaynağı ne kadar bireysel ve yöresel ise dili bir o kadarda everensel olan müziğin insan ruhuna doğrudan hitap eden adeta ruhun dilidir müzik. Bugün burada öğretmelerimiz ve çeşitli dallarda görev yapan memurlarımız için hazırlanan programda yoğun iş ve stres ortamından azıcık olsa da sizleri uzaklaştırabildiysek ne mutlu bizlere. Ayrıca bizlere destek olan Şebboyy Güzellik Salonu, Köşem Ocakbaşı, Ceren Gümüş Elektrik ve Akçay Sigorta'ya teşekkür ediyorum.”dedi.

 

Türk Halk Müziği'nin eşsiz eserlerini seslendiren solistlere yan flütte Sezer Güzel, bağlamada Yılmaz Kaygusuz, kavalda Sinan Akyol, gitarda Görkem Çetin, klavyede Hakan Armutlu ve davulda Ahmet Aydın eşlik etti. Programın sonunda seyircilerin de katıldığı halayla son buldu.

 


Kaynak: www.midyatweb.com

Editör: Selahattin Erol

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER