Midyat'ta siyer sınavı yoğun katılımla yapıldı

Umre ödüllü siyer sınavı Midyat’ta da Azim-Der’in koordinatörlüğünde 12 merkezde yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Midyat'ta siyer sınavı yoğun katılımla yapıldı

Midyat’ta siyer sınavı yoğun katılımla yapıldı 

Peygamber Sevdalıları Platformu'nun Türkiye genelinde düzenlediği Umre ödüllü siyer sınavı Midyat’ta da Azim-Der’in koordinatörlüğünde 12 merkezde yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Saat 10.00’da başlayan sınav 2 saat sürdü. 3 kategori şeklinde yapılan sınava, özellikle öğrenciler büyük rağbet gösterdi. Toplamda 2100 kişinin başvurduğu sınava yaklaşık 1500 kişi katıldı.

Geçen yıllara göre Midyat’ta sınava  katılım 4 kat  arttı.1.kategoriden171, 2.KATEGORİ den ,237,3.KATEGORİ den ise 1073  kişi katıldı. Halkın da büyük teveccüh gösterdiği sınav saat 12’de sona erdi.
Sınav hakkında bir değerlendirme de bulunan Azim-Der  Başkanı Samir Özhan ,  halkın teveccühüne teşekkür ederek  şöyle  konuştu;

“Peygamber sevdalıları Platformunun üyesi Azim-Der olarak bu yıl 5.sini düzenlediğimiz kutlu doğum siyer sınavını gerçekleştirdik. Geçen yıllara oranla Midyat’ta sınava katılımda büyük bir artış oldu. 2015 te siyer sınavına 390 kişi katılmıştı. Bu yıl ise 12 noktada gerçekleştirdiğimiz sınava 2100 kişi başvurdu, bunlardan 1500 kişi sınava katılım gösterdi. İlçeler bazında Midyat en çok katılımın olduğu ilçeler arasındadır”. Dedi.

“ Bölgemiz artık peygamber aşkıyla gündeme gelmeli”
Bölgede yaşanan olaylar nedeniyle bölgenin hep çatışma ve ölüm haberleriyle anılır hale geldiğine dikkat çeken Özhan şöyle konuştu;
“Son dönemlerde yaşanan terör olayları nedeniyle bölgemiz hep çatışma ve olaylarla gündeme geldi. Bu ortamda gerçekleştirdiğimiz siyer sınavına olan teveccüh artık halkımızın bu tür olayları istemediğinin göstergesidir. Özellikle medyanın bu peygamber aşkını görmezden gelmemesi ve gündeme taşıması gerekir”. Şeklinde ifadeler kullandı.

Siyer sınavı için 12 okulun tahsis edilmesini sağlayan İlçe Milli eğitim Müdürlüğüne teşekkür eden Özhan konuşmasını şöyle sürdürdü.

“  Sınavda emeği geçen okul müdürlerimize, öğretmenlerimize, Azim-Der üye ve gönüllülerine, katılım gösteren tüm halkımıza çok teşekkür ediyorum.”dedi

 


Kaynak: www.midyatweb.com

Editör: Selahattin Erol

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER