Midyatta Trafik ışıkları düzenli yanmıyor! Yollar ise çukur dolu

Midyat ilçesinde Trafik sinyalizasyon sistemi düzenli olarak çalışmıyor.

Midyatta Trafik ışıkları düzenli yanmıyor! Yollar ise çukur dolu

Midyat ilçesinde Trafik sinyalizasyon sistemi düzenli olarak çalışmıyor.

 

Midyat merkez Cumhuriyet Bulvarı’nda; Mardin-Nusaybin ve Batman- Şırnak Kavşağı’ndaki Trafik akışını düzenleyen sinyalizasyon sistemi düzenli olarak çalışmıyor. Bir kısmı yanarken bir kısmı yanmıyor. Sinyalizasyon ışıklarının ise günledir düzenli yanmıyor. 

 

Midyat’ın en işlek ve yoğun bulunduğu Trafik lambalarının çalışmamasına sürücüler kadar yayalarda tepkili.

 

Yanmayan ışıklar, kazalara adeta davetiye çıkarıyor.

 

Trafik ışıklarının düzenli olarak yanması için illaki bir kazanın olması mı gerekiyor. 

 

Aynı zamanda, Estel Midyat arasındaki yol ise köstebek tarlası görünümündeki dev çukurlar sürücülerin korkulu rüyası haline gelmesi ise devam ediyor. Bir ana önce kalıcı bir çözüm üretilmesi gerekiyor. Yazın tozdan, kışın çamur deryasına dönen yol.

 

Yıllardır çözüm bekleyen Estel Midyat arasındaki üç kilometrelik karayolu, yağışlar sonrasında ilçe merkezindeki yollarda çukurlar oluşturmaya devam ediyor. Yağan yağmur birikintileri yolda derin çukurlar oluşturuyor. Sürücülerin korkulu rüyası haline gelen Cumhuriyet Bulvarı, her gün yüzlerce aracın geçtiği yolda sürücüler, aniden karşılarına çıkan köstebek çukurlardan dolayı kaza yapma tehlikesi ile karşı karşıya kalıyor.

 

Günde yüzlerce aracın Mardin, Batman, Şırnak, Irak'a gitmek için kullanılan karayolunun bir an önce yapılaması bekleniyor. 

 

 


Kaynak: www.midyatweb.com

Editör: Selahattin Erol

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER