Midyatta Türk Kızılayına Kan Bağışı

Midyat'ta Türk Kızılayı tarafından kan bağışı kampanyası.

Midyatta Türk Kızılayına Kan Bağışı

Midyat'ta Türk Kızılayı tarafından kan bağışı kampanyası.

 

Türk Kızılayı kan bağışı tırı Midyat’ta bit günde 70 müracaattan 62 ünite kan topladı.

 

Midyat Kızılay Şubesi'nin organizasyonu ile Diyarbakır Kızılay Kan Merkezi'nden gelen ekip, Ortaçarşı Mahallesi Köşk Meydanı'ndaki kampanyaya kan bağışı kampanyası düzenledi.

 

Düzenlenen kampanyaya ilgi gördü.

 

Diyarbakır Kızılay Kan Merkezi'nden Dr. Kasım Kanan, Vatandaşın kan ihtiyacını karşılamak için düzenli ve sürekli kan bağışında bulunmaları önemli olduğunu söyledi.

 

Kızılay'ın her zaman belirli bir stok ile çalışması gerektiğini belirten Dr. Kasım kanan, şöyle konuştu: “Vatandaşların kan ihtiyacını karşılamak için düzenli ve sürekli kan bağışında bulunmaları çok önemlidir. Vatandaşlarımızın kan bağışına ilgi duymalarını ve sağlıkları elverdiği sürece kan bağışında bulunmalarını istiyoruz. Kan vermenin sağlık açısından da çok faydası vardır" dedi.

 

9’un kez kan bağışında bulunan Mehmet Beşir Uzuner ise, ilk kan bağışı kampanyasını katılmasının ardından 9’cu kez bağışta bulunduğunu söyledi. Kana ihtiyacı olan hastalar için sosyal bir sorumluluk olduğunu düşündüğünü, bu açıdan bu tür etkinliklere devam edeceğini sözlerine ekledi. 

 


Kaynak: www.midyatweb.com

Editör: Selahattin Erol

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER