Midyat'ta yaşayan Suriyeli sığınmacılara yardım

Suriyeli ve yardıma muhtaç Ailelere duyarlı esnafında katkıda bulunduğu gıda ve giyim yardımları Azim Der aracılığıyla ulaştırıldı.

Midyat'ta yaşayan Suriyeli sığınmacılara yardım

Mardin’in Midyat İlçesinde faaliyet yürüten ve adını hayır yardımlarıyla duyuran Azim Der, Fakir ve Suriyeli Ailelere gıda ve giyim yardımında bulundu.

 

Suriye den iç savaştan kaçarak Mardin’in Midyat ilçesine sığınan Suriyeli ve yardıma muhtaç Ailelere duyarlı esnafında katkıda bulunduğu gıda ve giyim yardımları Azim Der aracılığıyla ulaştırıldı.

 

Maddi imkânsızlıklar nedeniyle ağırlıklı olarak Midyat merkezinde yaşayan Suriyeli ve yardıma muhtaç ailelerin yüzü Azim-Der sayesinde güldü. Bizzat dernek yetkilileri ve gönüllü esnaflar tarafından ailelerin ayaklarına kadar götürülen gıda ve giyim yardımları kardeşlik bağları bir kez daha güçlendirildi. Yaptıkları yardımlar hakkında açıklamada bulunan Azim-Der Yardım komisyon Başkan’ı M. Sait Başaran, mağdur durumda olan Suriyeli ve yardıma muhtaç Ailelere her türlü desteği verdiklerini belirterek, "Suriyeli aileler kardeşimiz ve misafirlerimizdir. Misafirlerimizi de en güzel şekilde ağırlamak için gerekeni yapıyoruz" dedi.

Daha öncede gerek yerli gerek Suriyeli yüzlerce aileye Gıda, Giyim, Ev Eşyası, Kırmızı et ve nakdi yardımda bulunduklarını kaydeden Başaran “ülkelerinde yaşanan iç savaş ve şiddet nedeniyle Türkiye`ye sığınan Suriyeli aileler için başlattığımız kampanyasında gerek duyarlı Midyat esnafı ve elimizden gelen her türlü yardımı yaptık ve yapmaya devam edeceğiz.

 

Açlık sınırının altında yaşayan vatandaşların sahipsiz bırakılmaması gerektiğini ifade eden: Başaran, "Verilen sadaka sıkıntı ve belayı giderir. Bizler muhtaç ailelere yardımlarda bulunurken aslında kendi malımızı temizliyor ve sıkıntı, belaları kapımızdan uzaklaştırıyoruz. İnşallah yapılan bu yardımlar misafirlerimizin sıkıntılarına küçük de olsa bir derman olur. Yardımın küçüğü, büyüğü olmaz. Önemli olan gönülden ve içten yapılmış olmasıdır. Bizler buradaki konuklarımızı bir komşunun diğer komşusunu misafir etmesi gibi görüyoruz. bu durum da ülke olarak bir komşumuzda meydana gelen olaylar karşısında zorda kalan Müslüman kardeşlerimize kucak açma gibi görüyoruz. İnşallah ülkelerindeki sıkıntılar da bir an önce sona erer de kendi ülkelerinde huzur içerisinde yaşamaya başlarlar ." diye konuştu.

 

Yardımların ev ev dolaşılarak verildiğini belirten Başaran, destekte bulunan tüm hayırseverlere teşekkür etti.

 

Ayrıca yardım etmek isteyen hayırseverlerin de dernek vasıtasıyla Suriyeli sığınmacılar ve yardıma muhtaç ailelere yardımlarını ulaştırabileceklerini kaydetti. 

 


Kaynak: www.midyatweb.com

Editör: Selahattin Erol

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER