Midyat'ta yaz Kur'an kursları başladı

Midyat İlçe Müftülüğü tarafından ilçe merkez ve köylerinde yaz Kur'an kursları açıldı.

Midyat'ta yaz Kur'an kursları başladı

Çocuk, genç, yetişkin olmak üzere her yaştan vatandaşların boş vakitlerini daha verimli geçirmelerini sağlamak amacıyla yaz sezonu boyunca 9 hafta siyer, ibadet, ahlak ve dini bilgilerin verileceği yaz Kur'an kursları, Midyat merkez ile tüm köy camilerinde hizmet vermeye başladı.

 

Diyanet Vakfı Midyat Başkan yardımcısı Hıdır Atasal, okulların tatil olmasıyla çocukların ve her yaştan vatandaşın faydalanabileceği Kur'an kurslarını bu yıl da faaliyete geçirdiklerini söyledi.

 

Midyat’ta 150 cami ve mescitte yaz kuran kursları başladığını, yeni atanan 40 yeni kuran öğreticisiyle 240 imamla tüm camilerde yaz kuran kurları verildi dedi.

 

Atsal şöyle konuştu, “İlçede 4 bin 500 öğrenci kayıt yaptırırken, yaklaşık 6 bin öğrenci kurslara katıldı. Bu yıl her bütün cami ve mescitlerde hizmet verebiliyoruz. Yaz kursları özellikle çocuklarımızın cami ve cemaati tanıyarak, dini bilgileri öğrenecekleri ve ibadet yapma alışkanlıklarını elde edebilecekleri önemli bir fırsattır. Diyanet tarafından kurs boyunca ihtiyaç olan ders kitapları ile yardımcı kitaplar kursiyerlere bedava veriliyor. Başvuru için kursiyerlerin velileri ile camilere başvurmaları yeterli olacak.”diye konuştu.

 

Atasal, katılımcılara eğitim materyalleri temin edeceklerini ve ekstra bir külfete sokmayacaklarını ifade etti.

 

Kur'an öğrenmek ve dini bilgileri geliştirebilmenin yanı sıra sosyal aktivitelerin yer alacağı kurslara kayıtlar büyük ilgile devam ediyor.

 

 


Kaynak: www.midyatweb.com.tr

Editör: Selahattin Erol

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER