Midyat'taki Gazetecileri Unutmadılar

Mardin Şehir Plancıları Odası Başkanı M. Reşit Coşkun ve Genç Kalemler Derneği Başkanı Halil Polat, gazetecileri unutmadı. Genç Başkanlar, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ münasebetiyle gazetecilerle akşam yemeğinde bir araya geldi.

Midyat'taki Gazetecileri Unutmadılar

Köşem Ocak Başı’nda basın mensupları onuruna yemek veren Mardin Şehir Plancıları Odası Başkanı M. Reşit Coşkun ve Genç Kalemler Derneği Başkanı Halil Polat, ilçede görev yapan gazetecilerle bir araya geldi. Yemekte genç işadamı Musa Düz de hazır bulundu.

Basın mensuplarıyla yakından ilgilenen başkanlar, gazetecilerin her alanda desteklenmesi gerektiğini vurguladı. Zor şartlarda, kamu yararına büyük görevler yerine getirdiklerini dile getiren Başkan Coşkun “ Temennimiz hak ettiğiniz değeri her yerde almanızdır. Zor ve kısıtlı imkânlarla görevinizi yerine getirmeye çalışıyorsunuz, bu anlamda sizleri tebrik ediyoruz. Bu vesile ile 10 Ocak gazeteciler gününü kutluyor ve hayatınızda başarılar dileriz.”dedi.

Basının sansür edilmemesi ve tarafsız olması gerektiğini vurgulayan Genç Kalemler Derneği Başkanı Polat ise “ Her zaman ve her yerde basınımız özgür olmalı. Yer yer yaşana sorunlar ve maruz kaldıkları sıkıntıların son bulmasını diliyoruz. Ayrıca sizlerin bu özel gününde sizlerle birlikte olmaktan dolayı mutlu olduk. Daha güzel 10 Ocaklarda buluşmak üzere her şeyin gönlünüzce olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Gazeteciler karşılaştıkları ilgi ve alaka karşısında memnuniyetlerini dile getirirken, kendilerini unutmayıp kendilerine vakit ayırmalarından dolayı genç başkanlara teşekkür etti.

Program, dilek ve temennilerle son buldu.

Kaynak : www.AjansMidyat.com

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER